Going. | McQueen - pokaz przedpremierowy - Małopolski Ogród Sztuki

McQueen - pokaz przedpremierowy

20:45 | Czwartek, 12 lipca 2018
Małopolski Ogród Sztuki

Film

15/20 zł

15/20 zł

MCQUEEN (reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui)
- pokaz przedpremierowy

➡ czwartek, 12 lipca 2018, godz. 20.45 || Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

Zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przedpremierowy pokaz dokumentalnego filmu McQueen Movie - portretu jednego z najsłynniejszych brytyjskich projektantów, Alexandra McQueena.

MCQUEEN to oparta na faktach historia artysty – równie fascynująca, jak jego dzieła. Opowieść o człowieku, któremu niezwykła wrażliwość i energia pozwoliły wspiąć się na szczyty sławy i świata pop kultury.

Życie osobiste i kariera McQueena domagały się obrazu odważnego, wyczerpującego, opartego na mocnej filmowej strukturze - mówią twórcy. On sam nie zniósłby konwencjonalnego, epizodycznego podejścia znanego z tak wielu dokumentalnych biografii. Tak jak McQueen używał krawiectwa i projektowania, by stworzyć własny, wyjątkowy język, tak my chcemy połączyć i wykorzystać narzędzia dostępne nam, filmowcom - ruch i zdjęciowe archiwa, nagrania audio i wywiady, świetne materiały filmowe i muzyczne – by zbudować oryginalny, fascynujący portret McQueena – jego życia i złożonej osobowości.


⚬ BILETY:
20 zł (normalny)
15 zł (ulgowy)
* bilety online https://bit.ly/2N8GRcQ


⚬ O FILMIE:
MCQUEEN | MCQUEEN
reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui, Wielka Brytania 2018, 111'

☆ FF Tribeca 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego dokumentu

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

Odważny i bezkompromisowy, McQueen zwykł mawiać: Moje pokazy mody to sex, drugs and rock’n’roll. Mają elektryzować. Wywoływać emocje. Szok i atak serca. Skąd czerpał wielką wewnętrzną siłę, dzięki której podbił hermetyczny świat haute couture? Projektował dla brytyjskiej królowej i największych gwiazd, takich jak Rihanna czy Nicole Kidman. U szczytu sławy popełnił samobójstwo. Jaką tajemnicę kryło jego życie?FF Tribeca 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego dokumentu

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej