Going. | Bal w Pałacu i na Placu - Plac Defilad

Bal w Pałacu i na Placu

20:00 | Piątek, 20 lipca 2018
Plac Defilad

Impreza

Free

Free

20 lipca 2018 / start 20.00
BAL W PAŁACU I NA PLACU
Teatr Studio / Plac Defilad
wstęp wolny

Bal na 500 par, bal na finał piątego sezonu Placu, wreszcie bal Warszawy, nawiązujący do kultowych warszawskich bali. O oprawę muzyczną wieczoru zadba Warszawska Orkiestra Rozrywkowa z udziałem Gaby Kulki i Bunio S oraz gości specjalnych: Natalii Przybysz oraz Ani Rusowicz. Podczas balu odbędzie się także zbiórka pieniędzy na cel charytatywny. Wieczór będzie składał się z dwóch części: I - o 20.00 rozpoczniemy Bal we wnętrzach Pałacu na wszystkich poziomach Teatru Studio; II: po północy przeniesiemy się na Płytę Główną Placu Defilad. Całe wydarzenie będzie otwarte dla publiczności.

Bal w Pałacu będzie świętem wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy codziennie aktywnie wpływają na kształt miasta, którzy swoimi decyzjami nadają jemu kierunek. Warszawa to nasze miasto, wszystkich tu żyjących, pracujących, czy tylko bywających. Chcemy tę wspólnotę celebrować. Bal Warszawy to święto wszystkich, którzy działają na rzecz miasta, tworzą jego kulturę, promują je i kochają. Bal będzie wyjątkową okazją do zamanifestowania pozytywnych uczuć w stosunku do Warszawy, miasta, które pomimo trudów historii, stanowi dziś dynamiczną, europejską stolicę, z której chcemy i możemy być dumni. Bohaterem wieczoru będzie miasto, jego wielowątkowość i różnorodność.

Opowieść muzyczna będzie jednocześnie soczewką, przez którą można spojrzeć, by zobaczyć, jak zmieniała się sama stolica i jej mieszkańcy. Formatem będziemy
nawiązywać do tradycji bali warszawskich. Przez wieczór przeprowadzą nas miejscy wodzireje, a towarzyszyć im będzie Warszawska Orkiestra Rozrywkowa z udziałem Gaby Kulki i Michała "Bunio" Skroka czyli najlepsza polsko – brazylijska drużyna muzyczna. Gośćmi specjalnymi wieczoru będą Natalia Przybysz i Ania Rusowicz.

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza, zainicjowana przez muzyków związanych z warszawską wytwórnią Lado ABC, to twór, w którym udział biorą artyści w różnym wieku i z różnym wykształceniem, ale z podobnym podejściem do życia. Występowali na otwarciu XXI Malta Festivalu w Poznaniu, na OFF Festivalu, w ramach Warszawskich Spotkań Teatralnych, Planete+ Doc Film Festival czy podczas dancingów w kolejnych latach festiwalu „Niewinni Czarodzieje”. Mając w swój statut wpisane spotkania nieczęste, lecz kreatywne, przez lata udało im się przygotować imponującą ilość materiału, z przeróżnych stron muzycznego kosmosiku: wykonywali monumentalną suitę Marcina Maseckiego (pod jego dyrekcją), własną interpretację konceptualnego albumu Becka „Song Reader”, poświęcony dwóm tuzom scen jazzowo-filharmoniczno-rozrywkowych program “Les Baxter vs. Jerzy Woźniak” czy “Brazilian Octopus i okolice” prezentujący wydaną w 1968 r płytę brazylijskiej supergrupy Brazilian Octopus i inne mniej lub bardziej znane brazylijskie przeboje. Ostatnim programem był przygotowany wraz z Filharmonią Szczecińską zestaw polskich utworów z lat 60. i 70 wykonany wraz z muzykami tejże Filharmonii i wokalistami: Gabrielą Kulką i Michałem Bunio Skrokiem. W ten (miejmy nadzieję) gorący lipcowy wieczór piosenki Andrzeja Dąbrowskiego, Gal Costy, Ireny Santor czy Gilberto Gila, będą idealnie koegzystowały w wokalnych interpretacjach wyżej wymienionych Gabrieli i Michała, jak również wspaniałych Ani Rusowicz i Natalii Przybysz.
Tej nocy polskie i brazylijskie rytmy połączą nas nicią przyjaźni i wzajemnego zrozumienia. Jak mówią klasycy – bądźmy w tym razem.
Zapraszamy na najlepszy bal w mieście. Wspaniałe melodie, wyśmienite towarzystwo i nagłe zwroty akcji gwarantowane.


BAL W PAŁACU I NA PLACU
#wstępwolny

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w STUDIO prosimy o wześniejsze odbieranie wejściówek na BAL w kasie teatru lub pobieranie ich online na stronie www.teatrstudio.pl
[kasa biletowa jest czynna w wakacje: wt-pt - kasa czynna w godz.12:00-18:00 (lub do rozpoczęcia spektaklu)
sb-pn - kasa nieczynna lub na 2 godziny przed zaplanowanymi spektaklami]

DO ZOBACZENIA!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej