Going. | Co-Sovel / Oxford Drama - Cafe Kulturalna

28.10 w Kulturalnej zagrają dwa zespoły: Co-Sovel - autorski projekt Izoldy Sorenson, znanej z zespołów takich jak Drekoty i Julia Marcell i Oxford Drama, młody duet aktualnie kończący pracę nad swoim drugim EP.

Muzyka Co-Sovel określana bywa mianem alternatywnego popu, elektroniki i indie-folk. Śpiewane przez liderkę projektu teksty stanowią jej autorskie przekłady ze słoweńskiego na języki angielski i polski wierszy Srecko Kosovela ? poety początku XX wieku, zaliczanego do nurtu modernistów, ekspresjonistów i dadaistów. Awangardowość i konstruktywizm form Kosovela znajduje swoje odbicie także w metodach pracy Izoldy Sorenson ? tłumaczenia nie są dosłowne, a luźne podejście do poezji niebanalnego Słoweńca znajduje uzasadnienie w nazwie zespołu, której rozszerzenie oznacza tyle co ?Cooperation with Kosovel?.
Oxford Drama - powiew świeżości na polskim rynku muzycznym. Młody i obiecujący duet, który powstał na początku 2014 roku. W skład zespołu wchodzą Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka. Swoje dokonania sami określają mianem eksperymentalnego popu, choć inni widzą w ich muzyce elementy trip-hopu.

14 kwietnia światło dzienne ujrzało ich pierwsze EP, zatytułowane po prostu "Oxford Drama". Od czasu nagrania tego mini-albumu zespół wyruszył w trasę koncertową po całej Polsce, występując chociażby na tegorocznym festiwalu Open'er. Aktualnie Oxford Drama kończą pracę nad drugim EP, którego premiera planowana jest na jesień 2014 roku.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej