Going. | Bracia Figo Fagot - Klub CK Wiatrak

27/10/2018: BRACIA FIGO FAGOT
Sobota godz. 20:00
Open doors: 19.00

Piszą w sposób siarczysty, ale i inteligentny, grają na żywo, nie z playbacku. Bawią wszystkich, nawet tych, którzy wyrzekają się muzyki disco polo, mimo iż nóżka lata.
Dwóch sympatycznych chłopaków, jako BRACIA FIGO FAGOT, na pewno złowią Was na swoją "wędkę miłości" już 27 października w Klubie Wiatrak!

Bracia Figo Fagot to polski zespół założony w Warszawie przez Bartosza Walaszka oraz Piotra Polacia, grający prześmiewczą formę disco polo. Początki grupy sięgają września 2010, kiedy na potrzeby serialu komediowego "Kaliber 200 volt" przygotowany został miniteledysk w stylu disco polo z wyraźnie nieklasycznymi tekstami tego gatunku muzycznego charakteryzującymi się czarnym humorem. Po udostępnieniu serialu szerszej publiczności na YouTube, rozległy się prośby fanów serialu o faktyczne założenie zespołu wykonującego taką muzykę.
Zespół zadebiutował na IV Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia w 2011 roku. Nagranie studyjnej, debiutanckiej płyty "Na Bogatości" nastąpiło dopiero rok później.
Muzyka wykonywana przez Braci Figo Fagot powszechnie zaliczana jest do gatunku disco polo. Piotr Połać (Figo) zaznacza jednak, że jest to miejska odmiana tego nurtu (disco w rytmie polo). Od wiejskiego ma ją odróżniać m.in. „skomplikowane zabiegi muzyczne, pocięta rytmika i inna estetyka. Muzycy przyznają, że nie celują w publiczność zgromadzoną w remizach i na wiejskich potańcówkach. W przeciwieństwie do typowych muzyków disco polo na koncertach grają na żywo i nie śpiewają z playbacku.

W Klubie Wiatrak możecie dać się ponieść ich energii i razem z nimi odśpiewać największe hity!

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  muzycy     poniesc     nozka     muzyki     rytmie     publicznosci     rytmika     studyjnej     siegaja     przesmiewcza     tego     skomplikowane     odrozniac     nurtu     ktorzy     youtube     open     bartosza     miniteledysk     komediowego     gatunku     mimo     bracia     pocieta     nagranie     doors     poczatki     volt     remizach     pozniej     playbacku     piotra