Going. | Sold out / Księżyc - Pardon, To Tu

Na szóstym koncercie w naszej tymczasowej letniej lokalizacji przy Nowy Teatrze wystąpi po raz pierwszy w historii Pardon, To Tu długo oczekiwany przez wszystkich zespół. Założony w 1990 r., koncertował i nagrywał do 1996 i po blisko dwóch dekadach, w 2014 r., wznowił działalność występem na festiwalu Unsound w Krakowie. To dla nas ogromny zaszczyt, że możemy ich tu gościć. Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Księżyc!

➳ Agata Harz (voice, objects)
➳ Katarzyna Smoluk-Moczydłowska (voice, objects, keyboards)
➳ Lechosław Polak (accordion, keyboards)
➳ Remigiusz Mazur Hanaj (tapes, hurdy-gurdy, violin)
➳ Robert Niziński (clarinet, keyboards, objects)

➳ Wtorek, 21.08.2018 - g. 20:00
➳ Bilety: 35 PLN (przedsprzedaż) i 45 PLN (w dniu koncertu)
➳ Adres: ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa

➳ Ilość miejsc siedzących jest ograniczona

Bilety są dostępne za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl, strony Going. / lub przed koncertem (od godziny 19:00) 'na bramce' i od 01.08.2018 w letnim "Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze" przy barze (kolekcjonerskie bilety)

„Avant-folk”, „psychodeliczno-etniczny minimal”, a nawet „post-komedowski jazz” – to zaledwie parę przykładowych określeń jakimi komentowano stylistykę grupy muzycznej Księżyc, formacji powstałej na początku lat 90. ubiegłego stulecia i reaktywowanej w 2014.

Księżyc formował się etapami. W pierwszym (1990) trzonem zespołu było żeńskie trio wokalne (Agata Harz, Katarzyna Smoluk i Olga Nakonieczna), znajdujące inspiracje m.in. w słowiańskiej muzyce ludowej Ukrainy, Bułgarii, Polski i Białorusi. Z triem współdziałali Lechosław Polak i Remigiusz Hanaj. Po opuszczeniu grupy przez Olgę „na Księżycu wylądował” Robert Niziński (1992). W takim składzie (z Remigiuszem Hanajem do 1994) zespół koncertował i nagrywał przez kolejne lata do 1996.

Z końcem 2014 na zaproszenie Requiem Records zespół dołączył do wyjątkowego projektu wydawniczego upamiętniającego dzieło Eugeniusza Rudnika. Powstała czteropłytowa „kostka Rudnika” zawierająca Miniatury z okresu od 1975 do 1995 oraz ich współczesne reinterpretacje - utwory różnych artystów inspirowane twórczością kompozytora.

Drugi album w dorobku grupy nagrany został (z gościnnym udziałem Pawła Romańczuka) w maju 2015. Wydawcą całkowicie nowego materiału było ponownie londyńskie Penultimate Press.

W 2017 grupa dwukrotnie koncertowała w Skandynawii – w Kopenhadze (Global Club) i na Festiwalu Roskilde, dała szereg występów w Polsce (Kraków, Szczecin, Warszawa), m.in. w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia na okoliczność 80-lecia Dwójki. Zagrała ponadto w Filharmonii we Lwowie w ramach Unsound Dislocation Festival w kolektywie ze Svitlaną Nianio i Pawłem Romańczukiem, w Teatrze Słowackiego na otwarciu 15. edycji Festiwalu Unsound w Krakowie, oraz w Bluma Appel Theatre / Sony Center for Performing Arts podczas Festiwalu Unsound – Halloween Hangover (Toronto, Kanada).

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  przez     oraz     studiu     dekadach     muzycznej     toronto     etapami     2014ksiezyc     ksiezycu     records     harz     postkomedowski     dolaczyl     ludowej     jest     appel     koncertowal     bilety     barze     lokalizacji     biletyavantfolk     formowal     21082018     kolekcjonerskie     filharmonii     goscic     ramach     ponownie     album     blisko     mozemy     global