Going. | Próbówka 2014 - CSW

Próbówka 2014

10:00 | Wtorek, 28 października 2014

CSW

Inne

Free

Free

PROBÓWKA 2014, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o muzyce współczesnej, ale baliście się zapytać - wykłady, spotkania, warsztaty + koncert.

Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski oraz FUNDACJA f.o.r.t.e. zapraszają na pierwsze przedsięwzięcie edukacyjne z dziedziny muzyki współczesnej przystępne dla każdego. Nieważne czy słuchasz muzyki, czy grasz na instrumencie, śpiewasz, czy interesujesz się teorią muzyki lub kompozycją ? spróbuj!

dwie grupy: przedpołudniowa g. 10.00 ? 13.00 (Sala Edukacyjna) i popołudniowa godz.17.00 ? 18.30 (Piwnice CSW)
wykład kontrabasisty i muzykologa Macieja Kazińskiego o improwizacji w muzyce średniowiecza, spotkanie z perkusistą jazzowym Jackiem Kochanem oraz warsztat improwizacji pod kierunkiem kompozytora i teoretyka Rafała Augustyna

UWAGA: NABÓR OTWARTY! Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia mailowe: forte@csw.art.pl, z dopiskiem ?Probówka 2014? i informacją którym wydarzeniem są Państwo zainteresowani.

godz. 19.00, Sala Edukacyjna - koncert Rafała Augustyna i Macieja Kazińskiego (z udziałem uczestników warsztatów) - w programie: Rafał Augustyn "SPHAE.RA. Utwór cykliczny nr 3 v. 2", fragment "Muzyki w 24 częściach na dźwięki elektroniczne i solistów"

Centrum Sztuki Współczesnej - Zamek Ujazdowski oraz FUNDACJA f.o.r.t.e. zapraszają na pierwsze przedsięwzięcie edukacyjne z dziedziny muzyki współczesnej przydatne dla każdego. Nowy otwarty program edukacyjno-muzyczny zorganizowany we współpracy z Uniwersytetem Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie jest adresowany do szerokiego spektrum publiczności, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych, w wieku szkolnym i studentów. Będziemy wnikliwie przyglądać się zagadnieniom muzyki współczesnej, ale większość wykładów będzie dedykowana osobom niezwiązanym zawodowo z muzyką. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Nieważne czy słuchasz muzyki, czy grasz na instrumencie, śpiewasz, czy interesujesz się teorią muzyki lub kompozycją ? spróbuj! Wykłady, warsztaty, spotkania, otwarte próby i koncerty o różnych wątkach tematycznych: nowe media, elektronika, multimedia, wpływ środków masowego przekazu na muzykę współczesną, rola twórcy i odtwórcy w sztuce, specyfika i odpowiedzialność zawodu artysty, improwizacja w nowej muzyce, interdyscyplinarność, zapis muzyki współczesnej, rola jazzu, muzyki dawnej, tradycyjnej i rozrywkowej w życiu współczesnego człowieka, praca nad repertuarem współczesnym w zespole kameralnym i orkiestrze. Dla pełnoletnich wykonawców koncertów honoraria gwarantowane.

?PROBÓWKA 2014? to seria 4 mini cykli edukacyjno-kulturalnych odbywających się w Zamku Ujazdowskim w Warszawie (od października do grudnia). Projekt ma na celu organizację serii różnorodnych warsztatów, spotkań, dyskusji, wykładów oraz prób i koncertów (wieńczących te małe cykle edukacyjne) prowadzonych przez autorytety muzyczne m.in.: Joannę Bruzdowicz, Alinę Mleczko, Camillę Panufnik, Klaudiusza Barana, Andrzeja Bauera, Krzysztofa Knittla, Jacka Kochana, Jerzego Kornowicza, Wojciecha Michniewskiego, Edwarda Sielickiego, Stasysa, Andrzeja Strumiłło, Krzysztofa Szwajgiera, Tadeusza Wieleckiego.

Osoby te w zależności od swoich kompetencji i preferencji, będą prowadzić wykłady, próby, warsztaty i spotkania przybliżając zagadnienia z dziedziny:
- nowoczesnych środków wykonawczych;
- interdyscyplinarności sztuki współczesnej i wzajemnych wpływów plastyki i muzyki;
- roli twórcy i odtwórcy w sztuce;
- specyfiki zawodu współczesnego artysty i jego zaangażowania społecznego;
- wykorzystywania instrumentarium elektronicznego, akustycznego;
- roli muzyki dawnej i tradycyjnej w twórczości współczesnej;
- współczesnego zapisu nutowego;
- pracy nad repertuarem współczesnym w zespole kameralnym;
- pracy nad repertuarem współczesnym w orkiestrze;
- improwizacji w życiu dzisiejszego muzyka;
- roli jazzu i muzyki rozrywkowej w edukacji współczesnego człowieka;
- wpływu rozwoju środków masowego przekazu na odbiór sztuki współczesnej.
W sensie wykonawczym, PROBÓWKA będzie opierać się przede wszystkim na uczniach i studentach szkół muzycznych, ale krąg odbiorców będzie wykraczał poza obszar osób wykształconych pod kątem muzycznym. Adresatem bowiem jest możliwie szeroka publiczność, ze szczególnym uwzględnieniem ludzi młodych. Projekt zakłada coroczną kontynuację i w perspektywie trzech lat stworzenie zespołu muzycznego specjalizującego się
w wykonawstwie muzyki współczesnej i na stałe związanego z Zamkiem Ujazdowskim, ale o zmiennej obsadzie (w zależności od repertuaru).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej