Going. | Xiu Xiu - Cafe Kulturalna

Dziś przymiotnik ?kultowy? zużył się i stracił na znaczeniu, ale mało zespołów oprócz Xiu Xiu w pełni utożsamia to słowo. Założony przez Jamiego Stewarta w 2002 zespół zyskał pokaźne grono wtajemniczonych fanów na całym s?wiecie, dla których Xiu Xiu to nie muzyka, a styl z?ycia.

Mroczny, momentami wręcz ekstremalny wizerunek zespołu oraz oryginalne podejście do konstruowania utworów (znajdziemy to post-punk, psychodelię, elektronikę, a także elementy ballad) sprawił, że zespół stał się rozpoznawalny na całym świecie, jednocześnie cały czas trzymając się konsekwentnie na uboczu i podążając własną ścieżką. Docenił to choćby Michael Gira, zapraszając Xiu Xiu na światową trasę koncertową towarzyszącą wydaniu "The Seer" SWANS.

Jesienna trasa Xiu Xiu po Europie promować będzie dziesiąty album zespołu, "Angel Guts: Red Classroom", na którym rozwija rozpoczęte na poprzednim albumie poszukiwania na obszarach techno, elektro, rytmu i muzyki tanecznej. Będzie to pierwszy pełnowymiarowy występ zespołu od czasu porażającego koncertu na OFF Festival w 2011 roku.

Support: We Will Fail

We Will Fail to projekt skupiający się na przyjemności błądzenia. Nagrania terenowe, sample z taśm, szumy, syntezatory i elektroniczna perkusja zmieszane są tu w dziwaczną, odwołującą się do estetyki techno całość. Za projekt odpowiada Aleksandra Grünholz ? z wykształcenia projektant graficzny, z pasji muzyk. Nakładem MonotypeRec. ukazała się Jej najnowsza płyta "Verstorung 2.0"

29pln (I pula) - WYPRZEDANA
39pln (II pula)
49pln (w dniu koncertu i na bramce, jeżeli nie wyczerpią się obydwie pule).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej