Going. | The Slackers (US) • The Bartenders • 10. urodziny RudeMaker.pl - Pogłos

The Slackers (US) • The Bartenders • 10. urodziny RudeMaker.pl

19:00 | Sobota, 3 listopada 2018
Pogłos

Koncert

40 zł

40 zł

Panie i Panowie, po raz pierwszy od 8 lat, na jedynym koncercie w Polsce wystąpią weterani ska, rocksteady i reggae z Nowego Jorku - The Slackers! To również doskonała okazja, by świętować 10. urodziny serwisu rudemaker.pl. Już teraz zapiszcie tę datę w kalendarzach!

Support: The Bartenders
+++After: 6T's Club, Hot Shot Sound, Bigger Boss Sound

Bilety:
- Pierwsza pula: 40zł
- Druga pula: 55zł
- W dniu koncertu: 70zł

O zespołach:
Od ponad 27 lat pochodzący z Nowego Jorku i dobrze przyjmowani przez krytyków The Slackers objeżdżają świat ze swoją mieszanką Ska, Reggae i Soul.
Od wczesnych lat 90-tych do dzisiaj The Slackers wydali piętnaście płyt i niezliczoną liczbę singli, a ich występy na żywo dostarczają fanom porządnej porcji energetycznej i ekstatycznej muzyki. Prasa się z tym zgadza: Modern Vinyl pisze „dla niektórych zespołów osiągnięcie 25-letniego stażu na scenie jest wręcz niewyobrażalne. Dla Slackersów to powód do świętowania. Zespół jest przesiąknięty ruchem ska, a ich samozwańczy „Jamajski Rock’n’Roll” wyróżnia ich spośród wielu dzisiejszych zespołów.
Inne magazyny piszą, że The Slackers są „najlepszym zespołem ska na świecie” (Rude International), „dźwiękiem Nowego Jorku” (New York Times), „kwiatem amerykańskiej muzyki” (Metal Hammer), „tak doskonali, jak to tylko możliwe” (Ink 19) i „jednym z najlepszych zespołów w Stanach” (axs.com).
Występowali na Punk Rock Bowling, Fest Florida, Boomtown Fair, Santa Monica Pier Twilight Concert Series, Rebellion Fest, Summer Jam, Mighty Sounds, Ruhrpott Rodeo, Shamballa, Pouzza Fest, Montreal Jazz Festival, Austin Reggae Fest, Dour Fest, Lowlands i wielu innych miejscach.
Koncertowali między innymi 3 wieczory w The Troubadour w Los Angeles, w Slim’s w San Francisco, House of Blues w Anaheim, Irving Plaza w Nowym Jorku, 2 wieczory w brooklińskim Bell House, 3 wieczory w Chicago u Reggie’go, 3 wieczory w The Flamingo Cantina w Austin.
Oficjalna strona: www.theslackers.com
Facebook: The Slackers
twitter.com/Theslackersband
instagram.com/theslackersband


The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60. i 70. XX wieku, oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. dobre przyjęcie ich debiutanckiej płyty, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki.

Występowali na większości festiwali muzyki reggae i ska w Polsce, z materiałem autorskim lub jako zespół towarzyszący (m.in. Dr. Ring Ding.) W 2013 roku ukazał się ich debiutancki album pt. „Szumna Sessions”. Na płycie znalazło się trzynaście utworów, które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus. „Szumna Sessions” została bardzo dobrze przyjęta, a singiel pt. „The Polecat” utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC. Pozytywny odbiór albumu zachęcił zespół do coraz śmielszego zaznaczania swej obecności poza granicami kraju - dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, prezentowali swoją muzykę na festiwalach Rototom Sunsplash w Hiszpanii i This Is Ska! w Niemczech.

Jesienią 2015 roku The Bartenders wzięli udział w projekcie „Tribute to Alibabki” zorganizowanym z okazji 50. rocznicy premiery EPki „W rytmach Jamaica ska” zespołu Alibabki, daty uznawanej za początek obecności muzyki jamajskiej w Polsce. Ich rolą było skomponowanie i wykonanie na żywo „jamajskich” aranżacji wybranych utworów z dyskografii Alibabek z towarzyszeniem czołówki wokalistek i wokalistów krajowej sceny reggae/ska. Zespół został bardzo wysoko oceniony za swoją pracę, również przez same Alibabki, które pół roku później ponownie spotkały się z muzykami, w Studiu im. H. Debicha Radia Łódź. Podczas sesji zarejestrowano utwory z historycznej EPki Alibabek w aranżacjach The Bartenders. Piosenkę „Już nie twist” promującą nagranie usłyszeć można już w radiach, zaś teledysk, który do niej zrealizowano, krąży w internecie za pośrednictwem YouTube. Projekt „Tribute to Alibabki” doceniony został również przez festiwal Męskie Granie i miał swoją kontynuację podczas jego finału w Żywcu.

11 sierpnia 2016 podczas Ostróda Reggae Festival The Bartenders zaprezentowali drugą płytę, o tyle alarmującym co zuchwałym tytule „Poles are movin'!” Dziesięcioletnie doświadczenie w poruszaniu publiczności do tańca zawarli nań w dwunastu autorskich kompozycjach, konsekwentnie kombinując z jazzującym ska i reggae, analogowym brzmieniem i śpiewanymi po polsku i angielsku tekstami. W przeciwieństwie do debiutu na „Poles are movin'!” nie ma gości – wszystkie piosenki zaśpiewał Kuba Kaczmarek – wokalista znany z Całej Góry Barwinków, od niedawna również w szeregach The Bartenders. Wydanie płyty wzięła na swe barki zasłużona dla krajowej sceny niezależnej wytwórnia Zima Records.

Kilka słów od redakcji rudemaker.pl:
Kiedy w 2003 roku kilkadziesiąt osób z całej Polski spotkało się w Krakowie na koncercie The Slackers, serwis RudeMaker jeszcze nie istniał. Jednak to właśnie wtedy poznali się użytkownicy internetowego forum SoundCrazy, którego RudeMaker jest kontynuacją. W tym roku obchodzimy 10. urodziny, a to nie byle jaka okazja, wymagająca imprezy z solidnym przytupem. Jednak takiego wykopu z półobrotu jak koncert The Slackers nie spodziewaliśmy się w najśmielszych oczekiwaniach. Z olbrzymią radością będziemy obchodzić nasz okrągły jubileusz przy dźwiękach nowojorskich weteranów najbliższej naszym sercom sceny. Gorąco zapraszamy do świętowania razem z nami, z zespołem Bartenders i rewelacyjnymi soundsystemami, które od lat towarzyszą naszym poczynaniom.

Części z Was z pewnością nie musimy się przedstawiać, dla pozostałych mamy kilka słów wyjaśnienia. RudeMaker.pl to w tym momencie właściwie jedyny w Polsce serwis internetowy poświęcony muzyce ska, rocksteady, reggae i soul. Od dziesięciu lat staramy się możliwie regularnie publikować wywiady, relacje, recenzje i wszelkie aktualności związane z takim właśnie graniem. Chwilowo naszą działalność przenieśliśmy głównie na Facebooka, jednak szykujemy w tej kwestii dość poważne zmiany.

RudeMaker to także wspaniała społeczność ludzi z całej Polski, ale i z zagranicy, od lat regularnie spotykających się na koncertach i festiwalach, by wspólnie cieszyć się muzyką, która jest ich pasją. To społeczność, do której w każdej chwili możecie się przyłączyć, a już w listopadzie będzie ku temu najlepsza okazja.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  aktualnosci     amerykanskiej     kraju     swoja     dingiem     powazne     przyjeta     okazalo     jego     nagranie     dour     rude     relacje     dostarczaja     mial     fascynacja     zasluzona     jednak     powod     panie     singiel     chwilowo     plyte     zespol     fanom     nowojorskich     bartenders     pozniej     pietnascie     zespolu     bell     publicznosci