Going. | Ja, Feuerbach - Teatr Ateneum

Piotr Fronczewski w roli aktora, który po latach przerwy postanawia wrócić do zawodu. Spektakl nie tylko o teatrze, ale też o niełatwej sztuce dokonywania życiowych wyborów i marzeniach starych jak świat.
Głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia w niej dramat wybitnego aktora ?starej daty?, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku ? o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską.
To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie ?nowe? wciąż ściera się ze ?starym?, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.
"Ja, Feuerbach" ? niemal monodram - zawsze było popisem najwybitniejszych aktorów. W 1990 roku zagrał tę rolę Tadeusz Łomnicki, tworząc jedną ze swoich najlepszych kreacji. Dziś roli tej podejmuje się Piotr Fronczewski, godny następca Łomnickiego.
Obok niego występują: Maria Ciunelis i Grzegorz Damięcki. Reżyseria - Piotr Fronczewski!

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej