Going. | Twin Atlantic - Hydrozagadka

Twin Atlantic to skład pochodzący z Glasgow. Zespół zyskał sławę debiutancką płytą ? ?Free?. Choć zaczynał jako skład punkowy, ewoluował i obecnie wprawnie łączy rocka z elementami popu. Wybór wydaje się być słuszny, bo Twin Atlantic dzielili już scenę m.in. ze Springsteenem i Foo Fighters, występowali też na głównej scenie festiwali Reading i Leeds.
Twin Atlantic zasłynęli też jako autorzy utworu, który towarzyszył transmisji skoku Felixa Baumgartnera z kosmosu w akcji zorganizowanej przed Red Bulla - kilka milionów widzów równocześnie na całym świecie słuchało remixu utworu "Free". Nieprzypadkowo Twin Atlantic nagrywają dla Red Bull Records.
Kawałek towarzyszący skokowi Felixa Baumgartnera:
[video id="Txf819ZSG9Q" site="youtube"][/video]
 
Na bieżący rok przypadła premiera trzeciego albumu grupy ? ?Great Divide?. Płyta powstawała przede wszystkim w trasie ? w zespołowym autobusie, po kolejnych koncertach ? i słychać to od samego początku. Sporo tu energii, radości i przebojowych refrenów, wręcz stworzonych do śpiewania przez tłumy na koncertach. Niedawno premierę miał kolejny singiel z tej płyty ? ?Brothers And Sisters?:

[video id="idEjWBrCEA8" site="youtube"][/video]
Twin Atlantic supportować będzie trio The Xcerts! The Xcerts to trio z Aberdeen w Szkocji. Zespół powstał w 2001 roku, gdy jego członkowie mieli po 13 lat i od tego czasu ewoluuje wraz z nimi. The Xcerts debiutowali w 2009 roku albumem "In The Cold Wind We Smile". Koncertowali m.in. z Taking Back Sunday i Brand New. 3 listopada ukazał się najnowszy album zespołu - "There Is Only You".
Twin Atlantic
Hydrozagadka, ul. 11 listopada 22
Start: 19.00
Cena biletów: 40/50 zł
Miejsca zakupu: www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl oraz sklepy sieci Empik, Media Markt i Saturn
Support: The Xcerts
Tydzień wcześniej wpadnijcie koniecznie świętować 5 urodziny naszego ulubionego 1500 m2! Klub odwiedzi legenda muzyki elektronicznej ? Loco Dice! Do tej pory wystąpił w naszym kraju tylko raz ? na Audioriver w 2008 roku. Jaramy się bardzo tym spotkaniem po latach! Tego samego dnia co Twin Atlantic, do warszawskich Hybryd wpadnie How To Dress Well. Na początku wakacji wydał nową płytę ?What Is This Heart??, która zebrała same pozytywne recenzje. Warto sprawdzić co zaprezentuje live. Dla fanów cięższego brzmienia też coś się znajdzie. Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów jakie wyrosły ze sceny metalowej w ostatnich latach, islandzki Sólstafir, powraca z nowym albumem ?Ótta?. Usłyszeć ich można w Proximie 17 listopada.
 

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej