Going. | 14 MÓZG Festival w DZiKu - Vandermark / Trzaska / Górczyński - DZiK

14 MÓZG Festival w DZiKu - Vandermark / Trzaska / Górczyński

22:15 | Czwartek, 22 listopada 2018

DZiK

Koncert

25 zł

25 zł

14 MÓZG Festival
"Duchowość jest powszechna"

Ken Vandermark (klarnet B, klarnet basowy, saksofon tenorowy) jest jednym z najbardziej twórczych przedstawiciel chicagowskiej muzyki improwizowanej. W 1999 roku został laureatem nagrody fundacji McArthura. Współpracuje z najwybitniejszymi postaciami światowej sceny free i impro jazzu jak Joe McPhee, Peter Brotzmann, Paal Nilsen-Love czy Mats Gustafsson. Stworzył jedną z najważniejszych orkiestr free jazowych – Resonance.

Michał Górczyński (klarnet basowy, klarnet kontrabasowy) jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Od 1998 roku zajmuje się pisaniem muzyki na różne składy instrumentalne oraz muzyki teatralnej. Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych.

Mikołaj Trzaska (klarnet basowy, saksofon barytonowy i altowy) urodził się w 1966 w Gdańsku. Ukończył Liceum Plastyczne w Gdyni-Orłowie, a następnie studiował przez trzy lata na gdańskiej ASP, na wydziale malarstwa. Porzucił jednak studia dla muzyki. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Akompaniował także poetom - Świetlickiemu i Andruchowyczowi, tworzył projekty muzyczno-literackie z Andrzejem Stasiukiem. Obecnie realizuje się na gruncie radykalnego free jazzu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej