Going. | 14 MÓZG Festival w U-jazdowski - CSW Zamek Ujazdowski

14 MÓZG Festival w U-jazdowski

20:00 | Piątek, 23 listopada 2018

CSW Zamek Ujazdowski

Koncert

40 zł

40 zł

PIĄTEK 23.11.2018 / U-JAZDOWSKI

Sala im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium Zamku Ujazdowskiego, ul. Jazdów 2a

godz. 20:00
Krzysztof Gruse & Sławek Janicki
Duchowość jest powszechna (performance)

Sławek Janicki, pomysłodawca i główny zarządzający Mózg Festival, a także kontrabasista i improwizator. Zaprosił malarza, poetę i wieloletniego kolegę, Krzysztofa Gruse, będącego od niemalże 30 lat źródłem twórczej inspiracji nie tylko dla Janickiego, ale też dla sporej grupy artystów związanych z Mózgiem do współtworzenia tegorocznej edycji Mózg Festival, która odbędzie się pod hasłem „Duchowość jest powszechna”.

godz. 20:30
SIGHTINGS (koncert)

Czwórka muzyków, którzy współpracowali ze sobą w innych projektach po raz pierwszy wystąpi jako kwartet. To, co ich łączy to poetyckie współdzielenie czasu i przestrzeni, w miejscu, w którym dźwięki, światło i ruch mogą rozwijać się indywidualnie prowadzone jedynie przez wytężone słuchanie. Li-Ping Ting (taniec) to artystka interdyscyplinarna urodzona na Tajwanie. Jej twórczość to proces wymiany z mieszkańcami, sposób na radzenie sobie z zagadnieniami takimi jak związki międzyludzkie oraz kwestionowanie ciała i przemian umysłu. Michel Doneda (saksofon sopranowy) rozwinął jeden z najbardziej rozległych języków ekspresji muzycznej w gatunku swobodnej improwizacji. Jego muzyka pozwala nam zrozumieć jego wnętrze. David Chiesa (kontrabas) jest aktywny na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej od 1997 roku. Jego twórczość improwizatorska to intymna relacja z innymi działaniami artystycznymi takimi jak taniec, poezja, kino eksperymentalne czy światła, sztuki wizualne i teatr. Samouk Christophe Cardoen (światła) tworzy maszyny i instalacje w różnych miejscach: teatrach, squatach, galeriach, muzeach, szkołach, opuszczonych miejscach, ogrodach, piwnicach, na ulicach, na festiwalach, pod drzewem i w swoim studio.

godz. 21:30
Szymon Gąsiorek & Kristen Osgood (koncert)

Dwójka perkusistów-multiinstrumentalistów, kompozytorów, liderów i organizatorów łączy siły w wybuchowym duecie. Kristen Osgood to duńska legenda. Od ponad dwudziestu lat jednoczy sceny free, jazzu, popu, rocka, muzyki elektronicznej czy hip-hopu. Niezmiennie zaskakuje każdym występem i jest wśród głównych postaci inspirujących młodsze pokolenia improwizatorów i muzyków poszukujących. Szymon Gąsiorek to polski perkusista, kompozytor i improwizator zamieszkały w Kopenhadze, aktywny w wielu kontekstach. Jest absolwentem Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Jest współzałożycielem niezależnego wydawnictwa Love &amo; Beauty Music. Organizuje podziemne festiwale i serie wydarzeń takie jak Dźwięko Działka czy ‚__is happening’.

Kristen Osgood - perkusja / fortepian / trąbka kieszonkowa / keyboards / inne
Szymon Pimpon Gąsiorek - perkusja / elektronika / trąbka kieszonkowa / eufonium / inne

godz. 22:30
Eli Keszler & Rashad Becker (koncert)

Twórczość Eli Keszlera, perkusisty i kompozytora działającego w Nowym Jorku, opiera się na przestrzeniach. Artysta nieprzerwanie zmaga się z interakcją pomiędzy dźwiękiem i otoczeniem przekształcając podczas swoich występów, na nagraniach oraz w instalacjach fizyczne i wirtualne przestrzenie. Poza występami w ramach instalacji, które tworzy, często koncertuje solo lub współpracuje z takimi artystami jak Ashley Paul, C. Spencer Yeh, Loren Connors czy Islandzka Orkiestra Symfoniczna. Wydawał w takich wytwórniach jak berliński PAN, Burlington, NNA Tapes z Vermontu oraz w swojej własnej REL records. Gra Keszlera jest bardzo obrazowa, a jego utwory ukazują rozległy dynamizm uczuciowy jak np. gamelan w połączeniu z plemiennym brzmieniem toma czy “odgłosy domu”, które można usłyszeć leżąc w łóżku. Keszler czerpie inspiracje prawie z wszystkiego, co go otacza - rysunków, budynków, innych perkusistów, kamieni, maszyn.

Rashad Becker jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sinicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragikomiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być rekwiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru). Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”. Rashad głównie działa jako artysta solowy jednak współpracuje na stałe z takimi artystami jak Eli Keszler, Moritz von Oswald oraz jest członkiem formacji Moleglove.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej