Going. | 14 MÓZG Festival w U-jazdowski - CSW Zamek Ujazdowski

14 MÓZG Festival w U-jazdowski

20:00 | Piątek, 23 listopada 2018
CSW Zamek Ujazdowski

Koncert

40 zł

40 zł

PIĄTEK 23.11.2018 / U-JAZDOWSKI

Sala im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium Zamku Ujazdowskiego, ul. Jazdów 2a

godz. 20:00
Krzysztof Gruse & Sławek Janicki
Duchowość jest powszechna (performance)

Sławek Janicki, pomysłodawca i główny zarządzający Mózg Festival, a także kontrabasista i improwizator. Zaprosił malarza, poetę i wieloletniego kolegę, Krzysztofa Gruse, będącego od niemalże 30 lat źródłem twórczej inspiracji nie tylko dla Janickiego, ale też dla sporej grupy artystów związanych z Mózgiem do współtworzenia tegorocznej edycji Mózg Festival, która odbędzie się pod hasłem „Duchowość jest powszechna”.

godz. 20:30
SIGHTINGS (koncert)

Czwórka muzyków, którzy współpracowali ze sobą w innych projektach po raz pierwszy wystąpi jako kwartet. To, co ich łączy to poetyckie współdzielenie czasu i przestrzeni, w miejscu, w którym dźwięki, światło i ruch mogą rozwijać się indywidualnie prowadzone jedynie przez wytężone słuchanie. Li-Ping Ting (taniec) to artystka interdyscyplinarna urodzona na Tajwanie. Jej twórczość to proces wymiany z mieszkańcami, sposób na radzenie sobie z zagadnieniami takimi jak związki międzyludzkie oraz kwestionowanie ciała i przemian umysłu. Michel Doneda (saksofon sopranowy) rozwinął jeden z najbardziej rozległych języków ekspresji muzycznej w gatunku swobodnej improwizacji. Jego muzyka pozwala nam zrozumieć jego wnętrze. David Chiesa (kontrabas) jest aktywny na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej od 1997 roku. Jego twórczość improwizatorska to intymna relacja z innymi działaniami artystycznymi takimi jak taniec, poezja, kino eksperymentalne czy światła, sztuki wizualne i teatr. Samouk Christophe Cardoen (światła) tworzy maszyny i instalacje w różnych miejscach: teatrach, squatach, galeriach, muzeach, szkołach, opuszczonych miejscach, ogrodach, piwnicach, na ulicach, na festiwalach, pod drzewem i w swoim studio.

godz. 21:30
Szymon Gąsiorek & Kristen Osgood (koncert)

Dwójka perkusistów-multiinstrumentalistów, kompozytorów, liderów i organizatorów łączy siły w wybuchowym duecie. Kristen Osgood to duńska legenda. Od ponad dwudziestu lat jednoczy sceny free, jazzu, popu, rocka, muzyki elektronicznej czy hip-hopu. Niezmiennie zaskakuje każdym występem i jest wśród głównych postaci inspirujących młodsze pokolenia improwizatorów i muzyków poszukujących. Szymon Gąsiorek to polski perkusista, kompozytor i improwizator zamieszkały w Kopenhadze, aktywny w wielu kontekstach. Jest absolwentem Rytmisk Musikkonservatorium w Kopenhadze. Jest współzałożycielem niezależnego wydawnictwa Love &amo; Beauty Music. Organizuje podziemne festiwale i serie wydarzeń takie jak Dźwięko Działka czy ‚__is happening’.

Kristen Osgood - perkusja / fortepian / trąbka kieszonkowa / keyboards / inne
Szymon Pimpon Gąsiorek - perkusja / elektronika / trąbka kieszonkowa / eufonium / inne

godz. 22:30
Eli Keszler & Rashad Becker (koncert)

Twórczość Eli Keszlera, perkusisty i kompozytora działającego w Nowym Jorku, opiera się na przestrzeniach. Artysta nieprzerwanie zmaga się z interakcją pomiędzy dźwiękiem i otoczeniem przekształcając podczas swoich występów, na nagraniach oraz w instalacjach fizyczne i wirtualne przestrzenie. Poza występami w ramach instalacji, które tworzy, często koncertuje solo lub współpracuje z takimi artystami jak Ashley Paul, C. Spencer Yeh, Loren Connors czy Islandzka Orkiestra Symfoniczna. Wydawał w takich wytwórniach jak berliński PAN, Burlington, NNA Tapes z Vermontu oraz w swojej własnej REL records. Gra Keszlera jest bardzo obrazowa, a jego utwory ukazują rozległy dynamizm uczuciowy jak np. gamelan w połączeniu z plemiennym brzmieniem toma czy “odgłosy domu”, które można usłyszeć leżąc w łóżku. Keszler czerpie inspiracje prawie z wszystkiego, co go otacza - rysunków, budynków, innych perkusistów, kamieni, maszyn.

Rashad Becker jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sinicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragikomiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być rekwiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru). Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”. Rashad głównie działa jako artysta solowy jednak współpracuje na stałe z takimi artystami jak Eli Keszler, Moritz von Oswald oraz jest członkiem formacji Moleglove.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  kwestionowanie     ujazdowskiego     podczas     wymiaru     uslyszec     paul     ciala     kontekscie     cardoen     perkusisty     pozwala     zrodlem     dwudziestu     laboratorium     takie     poetyckie     sceny     beauty     odglosy     kolege     janickiego     janicki     swobodnej     rownie     zdarzen     perkusista     ogrodach     otoczeniem     malarza     slawek     mozgiem     toma