Going. | 14 MÓZG Festival w U-jazdowski - CSW Zamek Ujazdowski

14 MÓZG Festival w U-jazdowski

20:00 | Sobota, 24 listopada 2018

CSW Zamek Ujazdowski

Koncert

50 zł

50 zł

SOBOTA 24.11.2018 / U-JAZDOWSKI

Sala im. W. Krukowskiego w budynku Laboratorium Zamku Ujazdowskiego, ul. Jazdów 2a

godz. 20:00
Metroscan (koncert)

METROSCAN to futurystyczne audiowizualne dzieło, które traktuje o megapolis i jego prędkości przekazywania informacji, wielobiegunowości i innych post urbanistycznych wektorach. Tytuł Metroscan oraz idea, która się za nim kryje została oparta na wieloaspektowym pochodzeniu słowa metro (w starożytnej grece metron oznacza miarę długości). Wiąże się z metropolis, koncepcją mierzenia oraz ruchem i transportem. Wszystkie te koncepcje są przetwarzane na wysoko skoncentrowane dźwięki i obraz - to pewnego rodzaju lawina skompresowanych informacji wielkiego miasta, która poprzez technologie cyfrowe jest przekuta na oczyszczone oscylujące doświadczenie estetyczne. Muzyka w tym projekcie wykorzystuje szeroką skalę częstotliwości i często balansuje pomiędzy muzyką eksperymentalną i pulsującą elektroniką. Obrazy opierają się na konwersji danych bieżących dźwięków w obrazy, które są odtwarzane w czasie rzeczywistym. W rezultacie elementy zmieniają się bardzo szybko, obrazy są bujne i nieprzewidywalne.

Vytautas V. Jurgutis – muzyka elektroniczna
Vaclovas Nevcesauskas – obraz

godz. 21:00
Agnes Hvizdalek (koncert)

Agnes Hvizdalek to improwizatorka wywodząca się z wiedeńskiej sceny muzyki eksperymentalnej obecnie działająca w Oslo i Wiedniu. Już od najmłodszych lat poświęcała się nowej muzyce i swojej fascynacji ludzkim głosem. Celebruje te zjawiska poprzez swoją abstrakcyjną muzykę wokalną, za którą zyskała międzynarodowe uznanie. Zawsze zgłębia nowe horyzonty i dzięki temu angażuje się w liczne interdyscyplinarne projekty, które łączą głos i obraz czy sztukę performance, taniec, teatr, film, utwory pisane.

godz. 22:00
NOONWARD (koncert)

Duet NOONWARD tworzy muzykę improwizowaną metodą komprowizacji. Nie zdziw się jeśli wśród improwizacji rozpoznasz cover jakiegoś utworu!

Alex Ward urodził się w 1974 roku i obecnie mieszka w Londynie. Jest kompozytorem i improwizatorem. Jest klarnecistą, a od 2000 roku coraz częściej występuje jako gitarzysta. Jest stałym członkiem zespołów takich jak Weavels, duet z Kayem Grantem and Stevem Noblem. Jest współzałożycielem zespołu rockowego Camp Blackfoot wraz z Benjaminem Hervé, a w 2005 roku wydał solową płytę zatytułowaną "Hapless Days". Na potrzeby wykonania muzyki z albumu powstał projekt Alex Ward & The Dead Ends.

Sean Noonan za pomocą pałeczek perkusyjnych tworzy wyjątkową różnorodną stylistycznie muzykę. Na jego szerokie spektrum gatunków składa się gadatliwość irlandzkiego barda, narracyjne rytmy Samuela Becketta i surowa fizyczność cwanego boksera. Nagrał ponad 20 płyt i zagrał setki koncertów w ponad 15 krajach. Noonan osiadł w Nowym Jorku w 1999 roku i szybko zaaklimatyzował się na całkiem płodnej scenie undergroundowej. Jest założycielem wybitnego jazzowo-punkowego trio THE HUB.

Sean Noonan - perkusja/wokal
Alex Ward - klarnet/gitara

godz. 23:00
Supersilent (koncert)

Supersilent istnieje na norweskiej scenie muzyczna już od dwóch dekad i bezustannie przesuwa granice współczesnej improwizacji. W swojej muzyce trio ociera się o elementy hardcore noise’u, zawiera industrialne przestrzenie dźwiękowe, nawiązuje do koncertu Milesa Davisa w słynnej hali koncertowej w Fillmore czy Stockhausena w Donaueschingen, gra najbardziej delikatny filigranowy ambient. Każde nagranie i koncert trio są wyjątkowe, a muzyka, którą tworzą, łączy gatunki takie jak rock, muzyka elektroniczna, jazz czy kompozycje współczesne. Supersilent powstało w 1997 roku i jest intensywnie fizyczną improwizowaną muzykę elektroniczną. Hipnotyczną trąbkę Arve Henriksena można było usłyszeć m.in. u boku Davida Sylviana i Laurie Andersona, a także Jana Banga oraz Terje Isungseta. Henriksen wydał również serię bardzo dobrze przyjętych płyt w wydawnictwie Rune Grammofon. Klawiszowiec Ståle Storløkken współpracował z Elephant9, Terje Rypdalem oraz w duecie Humcrush z Sidsel Endresen. Helge Sten wykorzystuje szereg domowej roboty instrumentów elektronicznych, samplerów, efektów analogowych i przetwarzaczy dźwięku w całości zwanych “Audio Virus”, w swoim solowym projekcie Deathprod tworzy ambient.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej