Going. | Niech no tylko zakwitną jabłonie - Teatr Ateneum

Niech no tylko zakwitną jabłonie

19:00 | Wtorek, 3 czerwca 2014

Teatr Ateneum

Teatr

50 zł

50 zł

?Niech no tylko zakwitną jabłonie? Agnieszki Osieckiej to niezwykły musical wyreżyserowany przez Wojciecha Kościelniaka, najciekawszego obecnie reżysera teatru muzycznego w Polsce znanego z nowatorskiej inscenizacji klasyki polskiej i obcej.
Na musical składają się słynne piosenki samej Osieckiej, ale i innych autorów, opowiadające o warszawiakach różnych generacji, przedwojennych i powojennych. Ale przede wszystkim jest to przedstawienie o pewnym znanym nam kraju, w którym radość z ?nowego? miesza się z sentymentem do ?starego?, polskie z zachodnim, sentymentalne z refleksyjnym, śmieszne z poważnym. Jego szczególnym atutem jest siła młodości, która potrafi przezwyciężyć każde głupstwo i każdy nonsens zafundowany niegdyś przez socjalizm.
Dzisiejsze ?Jabłonie? w Ateneum, choć posługują się tekstami sprzed półwiecza i więcej, są musicalem na wskroś współczesnym. Mają kompletnie nową formę artystyczną, bliższą musicalom broadwayowskim, choć całkiem oryginalną, ?kościelniakowską?. Piosenki otrzymały nowe aranżacje, nieraz zaskakujące. Ale wszystko nie miałoby znaczenia, gdyby nie iście precyzja, z jaką wszystko to zostaje wyśpiewane i wytańczone przez szóstkę młodych aktorów pod przewodnictwem doświadczonego wodzireja Krzysztofa Tyńca. Warszawa widziała już różne musicale, ale takiego nigdy.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej