Going. | Jorgos & Antonis Skolias @ Firlej / Wrocław - Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Jorgos & Antonis Skolias (soul, rhythm and blues, folk)

Jorgos Skolias - jeden z najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej muzyki, według magazynu culture.pl. Traktuje głos jak instrument, poszukuje indywidualnej formuły na zastosowanie wokalu w swojej muzyce. Jako jeden z niewielu na świecie, opanował technikę śpiewania harmonicznego - równoległego prowadzenia trzech głosów. Współpracował z Jarosławem Besterem nagrywając materiał do płyty “Book of Angels: Balan” oraz braćmi Oleś, z którymi współtworzył trio Serardix. Ich wspólny album został wyróżniony przez Program Drugi Polskiego Radia nagrodą “Folkowego Fonogramu Roku”.

Nowym projektem wokalisty, łączącego dawne techniki wokalne z innowacyjną koncepcją, jest duet tworzony wraz z synem - perkusistą Antonisem Skoliasem, który w 2016 roku zadebiutował albumem zatytułowanym "Kolos". Artyści w swoich kompozycjach łączą pełny improwizacji soul, rhythm and blues oraz folk, akustyczne dźwięki z muzyką elektroniczną. Całość pozbawiona jest wszelkich tarć, melodyjna, pięknie wyimprowizowana, której wartość uwidacznia się przede wszystkim podczas występów live.

"Kolos" to zgrabny konglomerat łączący echa rozmaitych wpływów muzycznych z naturalną przewagą różnorodnej kultury greckiej, po części ukształtowanej przez historię Aten, Saloników czy klasztorów z Meteorów i z Athos, a po części przez życie prostych chłopów, rybaków i pasterzy. Polecam gorąco.” - recenzuje magazyn Folk24.pl

Dzieci w wieku szkolnym do 10 lat, za okazaniem legitymacji szkolnej, wstęp darmowy!

Wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=ZjeKiHRnvx0&frags=pl%2Cwn

https://www.youtube.com/watch?v=o6XgtSCbYkY&frags=pl%2Cwn

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej