Going. | The Dumplings / Makowiecki - 1500m2

The Dumplings / Makowiecki

20:00 | Niedziela, 9 listopada 2014

1500m2

Koncert

35 zł

35 zł

Z jednej strony fenomen internetowy, który przerodził się w największą sensacją muzyczną 2013 roku w Polsce, łącząc w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty z świeżym spojrzeniem na elektronikę - z drugiej jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich wokalistów, który podczas swojej kariery udowodnił, że nie tylko świetnie śpiewa, ale pisze rewelacyjne teksty, którym nadaje klimatyczne aranże.

The Dumplings i Tomek Makowiecki już 9 listopada wystąpią w 1500m2 do wynajęcia w ramach 5 urodzin klubu!

Ciężko było na przestrzeni ostatniego roku nie usłyszeć o The Dumplings, zespół przebojem wdarł się na sceny największych festiwali, a efekt ich poszukiwań muzycznych uwiódł blisko 40 tysięcy fanów zespołu na facebooku.

W styczniu 2014 The Dumplings weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka, znanego jako połowa duetu Rebeka , gdzie zostało nagranych kilkanaście piosenek na debiutancki album. W lutym 2014 zespół podpisał kontrakt fonograficzny z Warner Music Poland.

Aktualnie zespół promuje swój debiutancki album ?No Bad Days?, który miał swoją premierę 13 maja. Płyta zbiera pozytywne recenzje, a teledysk singla zapowiadającego krążek czyli ?Technicolor Yawn? obejrzano już ponad 300 tysięcy razy. Na koncertach zespołu prócz kompozycji z płyty można posłuchać kilku zaskakujących coverów.

Tomek Makowiecki do solowej twórczości powrócił po siedmioletniej przewie prezentując nowy album. ?Maoizm? to bardzo dojrzała i osobista płyta, w której przeplatają się taneczne, barwne, synthpopowe utwory (?Holidays In Rome?), dźwięki rodem z lat 70 (What?s New In Heaven?) i ballady nostalgiczne ballady (?Dziecko księżyca)

Choć łączenie przeróżnych stylów często bywa przepisem na katastrofę, powstał bardzo spójny i przemyślany album pełen eksperymentalnych zabiegów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej