Going. | Piotrowicz / Wojtczak - jaZZ & beyond Duo (PL) - Centrum Kultury JAZOVIA

Piotrowicz / Wojtczak - jaZZ & beyond Duo (PL)

19:00 | Piątek, 7 grudnia 2018
Centrum Kultury JAZOVIA

Koncert

30 zł

30 zł

ZMIANA DATY - koncert odbędzie się 7.12.2019 r.


Kamil Piotrowicz – fortepian

Irek Wojtczak – saksofon

Kamil Piotrowicz, pianista, kompozytor.

Urodził się 7 sierpnia 1992 roku w Koszalinie. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, W 2013 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku. W 2015 roku zadebiutował na polskiej scenie jazzowej płytą „Birth”, wydaną w wytwórni „Hevhetia” wraz z zespołem „Kamil Piotrowicz Quintet”. W tym samym roku odbył 6-miesięczne stypendium w prestiżowym „Rhythmic Music Conservatory” w Kopenhadze w ramach programu Erasmus+.

W 2016 roku założył zespół „Kamil Piotrowicz Sextet”, z którym nagrał swoją drugą płytę „Popular Music”. W powszechnej opini krytyków muzycznych i jazzfanów Piotrowicz uważany jest za jednego z najciekawszych kompozytorów i pianistów młodego pokolenia, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, takie jak: Jazz Nad Odrą (Nagroda Indywidualna za Kompozycję), Krokus Jazz Festiwal (Grand Prix), Blue Note Jazz Competition (Grand Prix), Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i bluesowych w Gdyni (Grand Prix) oraz wielu innych.


Irek Wojtczak − polski saksofonista, improwizator, kompozytor i aranżer.

Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej w klasie klarnetu, podjął studia dyrygenckie na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, które ukończył w 1995 roku. Początkowo pracował jako muzyk sesyjny, w trójmiejską scenę muzyczną wpisał się udzielając się w wielu zespołach jako lider, sideman czy gość specjalny. Wziął udział w specjalnym projekcie Polish Brass Ensemble feat. Dave Douglas. Koncertował z Fonda/Stevens Group, Jim Black, Chris Speed, Klaus Kugel, Contemporary Noise Sextet, z Tymon Tymański Brass Ensemble, Outlook Quartet, Wojtek Mazolewski Quintet, amerykańską kompozytorką i flecistką Jamie Baum oraz Leszek Możdżer / Tymon Tymański − projekt Chopin.

Od lat jest animatorem polskiej muzyki ludowej, która stała się inspiracją do jego dwóch albumów: Direct Memory Access (2010) i Folk Five (2014). Nagrany wspólnie z nowojorskimi muzykami album Folk Five został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków w magazynach takich jak All About Jazz czy The New York City Jazz Record.

Wojtczak jest obecnie liderem zespołów The Bees' Knees i Folk Five.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej