Going. | Štěpánka Balcarová Sextet & Malgorzata Hutek (CZ/PL) - Mediateka

Štěpánka Balcarová Sextet & Malgorzata Hutek (CZ/PL)

20:00 | Czwartek, 15 listopada 2018
Mediateka

Koncert

30 zł

30 zł

Life and Happiness of Julian Tuwim czyli dziewięć wierszy Juliana Tuwima w muzycznym opracowaniu czeskiej trębaczki, jazzowej kompozytorki i band leaderki Štěpánki Balcarovej.

Małgorzata Hutek – vocal;
Štěpánka Balcarová – trumpet;
Marcel Bárta – saxophones, clarinets;
Robert Fischmann – flutes;
Nikola Kołodziejczyk – piano;
Jaromír Honzák – double bass;
Grzegorz Masłowski – drums

Štěpánka Balcarová (ur. 1986 r.) czeska trębaczka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie czołowego polskiego trębacza, Piotra Wojtasika. Kompozycję i aranżację jazzową studiowała też u prof Edwarda Partyki na Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu. Obecnie mieszka w Pradze, gdzie pracuje jako nauczyciel w Konserwatorium i Szkole im. Jaroslava Ježka oraz w dziale JAMA JAMA. Štěpánka Balcarová jest liderem kilku projektów muzycznych, są nimi czesko-polski Inner Spaces Quintet, duży zespół jazzowy Big Concept Art Orchestra oraz septet z polską wokalistką Małgorzatą Hutek. Aktywnie uczestniczy też w trio Petra Kořínka, oraz awangardowym projekcie polskiego pianisty Nikoli Kołodziejczyka Chord Nation Współpracuje zarówno z muzykami czeskimi oraz polskimi. Za swoją działalność muzyczną oraz kompozytorską zdobyła wiele nagród na konkursach jazzowych m.in. na festiwalu Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, MM Jazz Competition w Austrii oraz konkursach kompozytorskich.

"Na płycie Life and Happiness of Julian Tuwim skomponowałam muzykę do dziewięciu wierszy mojego ulubionego polskiego autora Juliana Tuwima. Wiersze różnią się treścią - jest kilka wierszy radosnych, mamy ale tez wiersze z głębokim filozoficznym przesłaniem, jest trochę poezji miłosnej oraz jeden wiersz dla dzieci. Atmosfera poszczególnych kompozycji też jest zróżnicowana. Próbowałam w każdym utworze skorzystać z innego brzmienia i podkreślić w taki sposób treść wiersza - czasami nie gra perkusja, czasami fortepian, skorzystałam z rożnych tłumików na trąbce, z trzech rodzajów fletu i z kombinacji klarnetu, basklarnetu oraz saksofonów." Štěpánka Balcarová

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej