Going. | Peter Brötzmann & Steve Noble - w zastępstwie za koncert FIRE! - Pardon, To Tu

Peter Brötzmann & Steve Noble - w zastępstwie za koncert FIRE!

20:00 | Niedziela, 30 września 2018
Pardon, To Tu

Koncert

49 zł

49 zł

Szanowni Goście, z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość zespołu FIRE!, który wczoraj poinformował nas, że zaplanowane na ten weekend koncerty w Macedonii, na Ukrainie i w Polsce zostały odwołane.

Koncertem FIRE! chcieliśmy zwieńczyć nasz letni, koncertowy sezon i zarówno ostatni dzień w naszej tymczasowej lokalizacji przy Nowym Teatrze. Dlatego też zdecydowaliśmy, że znajdziemy godne zastępstwo, aby razem z naszymi gośćmi zakończyć ten sezon tak jak zaplanowaliśmy, koncertem.

Peter Brötzmann. Jeden z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanej naszych czasów, saksofonista, malarz, maestro oraz sztandarowy perkusista słynnej brytyjskiej sceny jazzowej Steve Noble zgodzili się zastąpić zespół FIRE!. Jesteśmy z tego powodu bardzo szczęśliwy i mamy nadzieję, że ten koncert wynagrodzi Państwu odwołany koncert.

Mamy ogromną nadzieję, że spotkamy się z Państwem w najbliższą niedzielę w towarzystwie tych dwóch wspaniałych muzyków, na ostatnim koncercie w naszej tymczasowej lokalizacji przy Nowym Teatrze.

Wszystkie zakupione bilety (internetowe i kolekcjonerskie) na koncert FIRE! zachowują ważność na niedzielny koncert, niemniej uruchomiliśmy procedurę zwrotów wcześniej zakupionych biletów:

Osoby, które zakupiły bilety przez naszego pośrednika biletowego GOING, proszone są o napisanie maila na adres: support@goingapp.pl z następującymi informacjami:

* Kod Biletu (np. SPW49)
* Imię i Nazwisko osoby, która dokonała zakupu biletu / biletów
* Numer Konta na który ma być dokonany zwrot pieniędzy

Osoby, które zakupiły bilety kolekcjonerskie w naszej letniej lokalizacji przy Nowym Teatrze, będą miały możliwość dokonania zwrotu biletów w piątek (28.09.2018) i w niedzielę (30.09.2018) od godziny 13:00 w „Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze“, przy barze. Zwrot pieniędzy nastąpi w gotówce lub na kartę płatniczą, w zależności jakim sposobem zostały zakupione bilety.

Wciąż istnieje jednak możliwość zakupu biletów na koncert „Peter Brötzmann & Steve Noble“ za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pardontotu.pl / strony Going. / w letnim "Pardon, To Tu przy Nowym Teatrze" przy barze (kolekcjonerskie bilety) / w miarę dostępności przed koncertem (od godziny 19:00) 'na bramce’.

➳ Ilość miejsc siedzących jest ograniczona

Prosimy osoby, które są zainteresowane miejscem siedzącym o odpowiednio wcześniejsze dotarcie na koncert (od 19:00). W związku z tym, że w pomieszczeniu nie ma klimatyzacji, prosimy o wyrozumiałość.

➳ Peter Brötzmann - tenor saxophone, b-clarinet, tarogato
➳ Steve Noble - perkusja

➳ Niedziela, 30.09.2018 - g. 20:00
➳ Bilety: 49 PLN (przedsprzedaż) i 59 PLN (w dniu koncertu)
➳ Adres: ul. Madalińskiego 10 / 16; 02-513 Warszawa


Peter Brötzmann

jest jednym z najważniejszych przedstawicieli free jazzu i muzyki improwizowanej. Jego styl cechuje ostry, nieokrzesany ton, oraz liryczność. Energiczny sposób grania improwizacji przez Brötzmanna został nazwany brötzen (niem.), co się przysłużyło do nadania mu przydomku „najgłośniejszego saksofonisty świata”. Gra również na klarnecie i na węgierskim instrumencie dętym tarogato. Barwa tonu Brötzmanna nie owija niczego w bawełnę, a jego solówki często osiągają dużą intensywność. Nie opuszcza on jednak tradycyjnych struktur jazzowych; motywy odgrywają ważną rolę w jego muzyce, a eksplozje bezlitosnych improwizacji są często oparte na melodii. Te cechy są bliskie stylowi gry Alberta Aylera, którego można uznać za największe źródło inspiracji Brötzmanna.

Współpracował m.in. z Anthonym Braxtonem, Donem Cherrym, Cecilem Taylorem, Billem Laswellem i Mikołajem Trzaską. Jego nagrany w 1968 roku album „Machine Gun” jest uznawany za jeden z najważniejszych w free jazzu.


Steve Noble

studiował u nigeryjskiego mistrza perkusji Elkana Ogunde. Jego pierwszy profesjonalnym muzycznym związkiem była awangardowa grupa jazz-pop: Rip Rig And Panic. Wspólnie przemierzyli Anglię i resztę Europy grając materiał z płyt „I Am Cold” (1982) i „Attitude” (1983). Jego precyzja i inwencja jako perkusisty spowodowała naturalne ciążenie ku wolnej improwizacji. W 1985 roku pojawił się wraz z Derekiem Baileyem podczas Thessalonika Jazz Festival, a później brał udział w London Company Weeks edycji 1987, 1989 i 1990. W 1987 roku odbył tournée po Holandii z Tristan Honsinger. W późnych latach 80. był częścią Alan Wilkinson Trio i członkiem Kahondo Style.

Współpracował z pianistą Alex Maguire z którym wyprodukował niezliczone koncerty oraz Live At Oscars. Noble wraz z Louisem Moholo był perkusistą w Maguire’s Cat O’ Nine Tails w 1989 roku. Inne jego kolaboracje to m.in. Katie Duck and Group O, the Bow Gamelan Ensemble (z performerem Paul Burwell) oraz David Leister’s Kino Club. Tworzył również trio z saksofonistą Tony Bevan i basistą Paul Rogers, duet z Alex Ward, i zawarł współpracę z gitarzystą Billy Jenkins i Roberto Bellatalla w Shakedown Club. Skomponował także muzykę do kilku filmów obcojęzycznych, a w 1997 roku zaczął działalność własnej wytwórni Ping Pong Productions.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  koncertmamy     posrednictwem     honsinger     muzyki     ciazenie     klimatyzacji     barwa     trio     zainteresowane     wazna     tarogato     klarnecie     leisters     perkusisty     najglosniejszego     elkana     piatek     letnim     jazzowej     skomponowal     pojawil     laswellem     billem     internetowej     zostaly     chcielismy     ktory     1983     warszawapeter     role     wlasnej     goscie