Going. | Tribute To Miles Orchestra - Jazz Club Akwarium

W 2018 roku mija 27 lat od śmierci Milesa Davisa, 35 od jego słynnego, pierwszego koncertu w Polsce w ramach Jazz Jamboree 83, a także 21 lat od powstania legendarnego polskiego zespołu.

28 września 1997 roku, koncertem w klubie Akwarium w rocznicę śmierci wielkiego wizjonera jazzu rozpoczęła działalność supergrupa Tribute To Miles Orchestra. Zespół, znakomicie przyjęty przez publiczność i krytykę, nagrał jako pierwszy w historii polskiego jazzu płytę dla koncernu Warner Bros i w ciągu wieloletniej działalności zgromadził wokół siebie licznych fanów. Z czasem uzyskał status orkiestry kultowej, prezentującej na koncertach oryginalne, pełne energii i nowych brzmień odczytanie muzyki Davisa, a także wpisujące się w ten kierunek kompozycje lidera.

Tradycja występów w rocznice odejścia wielkiego trębacza jest wciąż podtrzymywana. Od chwili powstania występuje co roku we wrześniu w różnych salach koncertowych, gromadząc licznych zwolenników swej muzyki i zbierając entuzjastyczne recenzje.

TTMO wkracza z nową energią w kolejne dwudziestolecie swej działalności, koncertując i przygotowując się do nagrania płyty.


Wystąpią:
Tribute To Miles Orchestra wystąpi w klubie jazzowym Akwarium w następującym składzie:
Cyprian Baszyński – trąbka
Sebastian Stanny – saksofony
Wojciech Konikiewicz - syntezatory, organy, piano, gitara (leader)
Janusz Yanina Iwański - gitara
Marcin Lamch - bas
Marek Surzyn - perkusja
Piotr Iwicki – instrumenty perkusyjne

Bilety:
• bilet normalny VIP 75 zł (miejsce z przodu + słynny, ulubiony przez Milesa "drink stereo")
• bilet normalny 45zł
• bilet studencki 35zł*
• bilet studencki szkół artystycznych 25zł*

*wejście przy okazaniu ważnej legitymacji

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej