Going. | Dorota Grynczel - Galeria Test

Dorota Grynczel ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 1977 r. w Pracowni prof. Jana Tarasina oraz Pracowni prof. Wojciecha Sadleya. Obecnie jest profesorem zwyczajnym na Wydziale Malarstwa, od 2012 r. pełni funkcję Dziekana tego Wydziału. Zajmuje się tkaniną unikatową i malarstwem sztalugowym.

W 1992 r. była stypendystką The Pollock-Krasner Fundation w Nowym Jorku, a w 1993 r. Fundacji Kultury i Fundacji Batorego w Warszawie. Otrzymała nagrody: 1976 - Ministra Kultury i Sztuki; 1996 - Srebrny Klocek na 7. Międzynarodowym Biennale w Brukseli; 1998 - Brązowy Medal na 9. Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi; 2002 - Wyróżnienie i 2005 - II Nagrodę na 4. i 5. Triennale Polskiego Rysunku w Lubaczowie; 2010 - Brązowy Medal na 6. Międzynarodowym Biennale Tkaniny - Z Lozanny do Pekinu w Zhenhzhou w Chinach; 2013 - Wyróżnienie oraz Nagrodę ZPAP 14. Międzynarodowego Triennale Tkaniny w Łodzi.

Jest autorką ponad 20 wystaw indywidualnych, brała także udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Jej prace znajdują się w zbiorach: Muzeum w Chełmie, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Galerii Studio w Warszawie, SBWA w Siedlcach, Muzeum Sztuki w Szombathely (Węgry), Muzeum Modern Art w Hunfeld oraz Stadt Muzeum Bochum (Niemcy), Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu oraz w zbiorach prywatnych kolekcjonerów.

W Galerii Test pokaże obrazy z kilku ostatnich lat.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej