Going. | Lipali Akustycznie w Gdańsku / 15-lecie - AK PG Kwadratowa

Lipali Akustycznie w Gdańsku / 15-lecie

18:00 | Niedziela, 28 października 2018
AK PG Kwadratowa

Koncert

od 35 zł

od 35 zł

Lipali z okazji 15-lecia spełni życzenia swoich fanów
Jesienią tego roku zespół Lipali, pod przewodnictwem Tomasza „Lipy” Lipnickiego, wystartuje z wyjątkową trasą koncertową. Z okazji 15-lecia formacji muzycy planują odwiedzić 15 miast.

Zadecydują fani
Jubileuszowa trasa będzie ukłonem w stronę fanów – to właśnie oni będą mieli wpływ zarówno na lokalizację koncertów, jak i na listę utworów zagranych na każdym z nich. W okresie wakacyjnym muzycy odświeżą pokaźną listę utworów, z których wiele nie grali od lat, a dyskusja na temat koncertowych setlist będzie odbywała się na facebookowym profilu.

Nowa płyta z nowym basistą
Na trasie muzycy zaprezentuje także próbkę nowości z kolejnej, szóstej już płyty, której wydanie planowane jest na przyszły rok. Zarówno jesienna trasa, jak i nadchodzące wydawnictwo będą także okazją, do poznania możliwości nowego basisty – Łukasza „Gajowego” Gajowniczka, który pojawił się w zespole z końcem ubiegłego roku.

O Lipali
Zespół Lipali powstał na bazie solowego projektu Tomka „Lipy” Lipnickiego, który po rozpadzie legendarnego już Illusion wciąż odczuwał muzyczny głód. W 2003 roku dołączyli do niego Adrian „Qlos” Kulik i Łukasz „Luk” Jeleniewski. Jako trio nagrali cztery studyjne albumy: „Pi”, „Bloo”, „Trio”, „3850”. Wybrzmiały na nich takie hity jak „Upadam”, „Popioły” czy „Jeżozwierz”. Po ponad dekadzie do zespołu dołączył Roman Bereźnicki i w tak poszerzonym składzie panowie pracowali nad krążkiem „Fasady”, który ukazał się pod koniec 2015 roku. Z końcem minionego roku nastąpiła wspomniana zmiana na basie.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  facebookowym     planuja     zaprezentuje     pracowali     tomka     niego     nowym     wyjatkowa     muzyczny     odbywala     plyta     plyty     poznania     takze     mozliwosci     kolejnej     basisty     roku     fanijubileuszowa     solowego     wspomniana     ubieglego     albumy     wydawnictwo     odwiedzic     kazdym     ktory     nich     utworow     ponad     wplyw     ktorych