Going. | 14 MF: Dalbergia Duo / Uchihashi & Janicki - MÓZG Festival

14 MF: Dalbergia Duo / Uchihashi & Janicki

21:00 | Piątek, 12 października 2018

MÓZG Festival

Koncert

Free

Free

MÓZG

g 21:00
Dalbergia Duo jest jedynym polskim żeńskim duetem perkusyjnym (marimbowym), a w jego skład wchodzą dr Anna Rutkowska oraz dr Julianna Kamila Siedler-Smuga. Obydwie artystki uzyskały tytuł doktora sztuk muzycznych w 2017 roku, wtedy też został założony duet, który ma na swoim koncie sukcesy o skali międzynarodowej – koncerty festiwalowe świetnie odbierane przez szeroką publiczność. Dalbergia Duo intensywnie współpracuje z polskimi kompozytorami młodego pokolenia przy wykonywaniu oraz tworzeniu nowych kompozycji. Artystki rozwijają swe umiejętności na wielu międzynarodowych kursach prowadzonych przez renomowanych pedagogów. Same prowadzą również działalność edukacyjną w formie warsztatów marimbowych, prelekcji dotyczących muzyki marimbowej i perkusyjnej oraz nauki gry na instrumentach perkusyjnych. Aktualnie wykonują polskie utwory przeznaczone na dwie marimby oraz klasyczne utwory „matki marimby” Keiko Abe, nieustannie poszerzając swój repertuar.

g. 22:00
Kazuhisa Uchihashi jest kompozytorem i producentem muzycznym, gra na gitarze elektrycznej i saksofonie. Dużo eksperymentował z wieloma różnymi urządzeniami i przyrządami dźwiękowymi, aby poszerzyć możliwości ekspresji gitary elektrycznej. Skomponował muzykę do wielu filmów, sztuk teatralnych i choreografii tanecznych. Od ponad 27 lat współpracuje z japońska grupą teatralną ISHINHA. Od ponad 23 lat jest liderem improwizowanego zespołu Altered States. Uchihashi grał podczas wielu festiwali muzycznych w różnych krajach na całym świecie. Od 1996 do 2007 roku organizował festiwal nowej muzyki BEYOND INNOCENCE.

Sławek Janicki to muzyk, filmowiec, kreator działań artystycznych, współtwórca i główny zarządzający, założonym w 1994 roku, legendarnym klubem Mózg w Bydgoszczy, a od 2014 także filią w Warszawie, twórca i szef Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej i Sztuk Wizualnych MÓZG FESTIVAL. Działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 80 dwudziestego wieku. Od ponad 25 lat czynnie działa na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej koncertując w Europie i Australii. Jako muzyk pozostaje całkowicie oddany improwizacji absolutnej, jako najczystszej formie tworzenia muzyki.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej