Going. | Djedjotronic / A_GIM / Manoid / Mihau - Jazz Club Hipnoza

Djedjotronic / A_GIM / Manoid / Mihau

21:00 | Sobota, 27 października 2018
Jazz Club Hipnoza

Koncert

20 zł

20 zł

Już 27 października Jazz Club Hipnoza opanują zadziorne dźwięki elektro! Do Katowic przyjedzie jeden z najciekawszych reprezentantów tego gatunku - Djedjotronic. Oprócz gościa z Francji wystąpią także intrygujący polscy artyści: A_GIM, Manoid i Mihau.

Przez ostatnie kilkanaście miesięcy mogliśmy odczuć dynamiczny pochód elektro. Mroczne i robotyczne dźwięki inspirowane produkcjami Kraftwerk, Cybotron i starym industrialem usłyszeć można było na większości festiwali i w licznych setach didżejskich. Po agresywne, ale wciąż kosmiczne nagrania sięgali nawet tytani ze sceny techno. Elektro ponownie wprowadziło świeży powiew do klubów i otworzyło drogę do nowych doznań. Dlatego zdecydowaliśmy się zaprosić jednego z najciekawszych naszym zdaniem producentów elektro do Katowic. W sobotę 27 października w Jazz Club Hipnoza usłyszymy liveact francuskiego producenta Djedjotronic.

To jedna z gwiazd dobrze znanej wytwórni Boysnoize, nakładem której ukazał się właśnie jego debiutancki album „R.U.R.”. Od momentu debiutu w 2007 roku Djedjotronic eksplorował mocne i mroczne elektro, sięgając po inspiracje z Detroit techno, elektroniki spod znaku Warp, industrialu i EBM. Producent z Bordeaux współpracował m.in. z Miss Kittin, przyjaźni się z The Hackerem, a remiksował Depeche Mode i Tigę. Jak sam pisze o swojej twórczości: „jest dumnie niekonwencjonalna, bez gładkich krawędzi, bez wypolerowanej okleiny, po prostu dystopijny dramat z namacalną fizycznie estetyką”. 27 października usłyszymy jego liveact promujący debiutancki album.

Oprócz zagranicznego gościa usłyszymy także liveact projektu A_GIM. Tajemniczy pseudonim ukrywa jednego z weteranów polskiej sceny alternatywnej, współtwórcę takich grup jak Őszibarack i Nervy. Solowo melancholijne, elektroniczne nagrania utrzymane w stylistyce niemieckiej wytwórni Kompakt. Bogate elektroniczne show zapewni również Manoid. Znany z angażujących występów na żywo, grał m.in. na festiwalach w Holandii, Islandii, Korei Południowej, na Litwie i Słowacji. Poza elektroniką sięga po nagrania terenowe, instrumenty akustyczne oraz klasyczny śpiew, wplatając w techniczny rytm melodyjne, pełne emocji motywy. Mihau to doświadczony didżej z Berlina o polskich korzeniach. Jego zaskakujące sety usłyszeć mogliśmy m.in. w kultowym Berghain.

Zapowiada się pełna wrażeń noc z najświeższymi brzmieniami. 27 października przyjdźcie do Jazz Club Hipnoza na srogie elektro!

ARTYŚCI:

DJEDJOTRONIC FR
Gwiazda wytwórni Boysnoize. Pochodzący z Bordeaux, a rezydujący obecnie w Berlinie producent eksploruje przede wszystkim mocne i mroczne elektro, inspirując się także dźwiękami Detroit techno, elektroniką spod znaku Warp Records, industrialem i EBM. Jak sam pisze o swojej twórczości: „jest dumnie niekonwencjonalna, bez gładkich krawędzi, bez wypolerowanej okleiny, po prostu dystopijny dramat z namacalną fizycznie estetyką”. Współpracował z Miss Kittin, remiksował takich artystów, jak Depeche Mode, Chilly Gonzales i Tiga. We wrześniu 2018 Djedjotronic opublikował pierwszy autorski album „R.U.R”. Na płycie udziela się m.in. Douglas Mc Carthy z legendarnego industrialowego zespołu Nitzer Ebb.
https://www.facebook.com/DJEDJOTRONIC/
https://soundcloud.com/djedjotronic

A_GIM PL
Weteran polskiej sceny alternatywnej. Współtwórca grup Őszibarack i Nervy, solowo realizuje melancholijne, elektroniczne nagrania utrzymane w stylistyce niemieckiej wytwórni Kompakt. Na stałe rezyduje we Wrocławiu. Wraz z sekcją dętą występował m.in. w berlińskim Berghain. Remiksował i produkował nagrania Noviki, Hey, Baascha oraz grupy Husky, współtworzył także skład orkiestry Męskiego Grania. Na początku kwietnia 2017 roku ukazała się debiutancka EP projektu A_GIM zatytułowana „Votulia”.
www.facebook.com/AGIMDZE
https://soundcloud.com/oszibarack

Manoid PL
Dorastał w małej wsi otoczonej lasem na wschodnich krańcach Polski. Dzięki lekcjom gry na pianinie zafascynował się technikami kreacji dźwięku, które później penetrował przy użyciu cyfrowych technologii. Jego kariera przyspieszyła po przeprowadzce do stolicy. Znany z angażujących występów na żywo, grał m.in. na festiwalach w Holandii, Islandii, Korei Południowej, na Litwie i Słowacji. Poza elektroniką sięga po nagrania terenowe, instrumenty akustyczne oraz klasyczny śpiew. Manoid igra ze słuchaczami, wplatając w techniczny rytm melodyjne, pełne emocji motywy.
https://www.facebook.com/MANOID.music/
https://soundcloud.com/manoid-music

Mihau PL
Urodził się na Mazurach, ale dorastał w Niemczech, gdzie na początku lat 90. zakochał się w muzyce elektronicznej. Zakup gramofonów i płyt był naturalnym następstwem rozbudzonej fascynacji. Późniejsza przeprowadzka do Berlina zaowocowała licznymi występami w klubach i przyjaźnią z Oliverem Koletzkim. Mihau grywał m.in. w berlińskich Berghain, Kantine, Studio 54. Jego sety to mieszanka dubowego deep house, Chicago house, acid house i tech house.
https://www.facebook.com/mihaubrln
https://soundcloud.com/mihau_brln

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  detroit     gdzie     industrialu     melancholijne     znanej     droge     litwie     wspoltworca     igra     przy     zdaniem     korei     ukrywa     swojej     autorski     fascynacji     tige     uslyszec     dumnie     wroclawiu     wlasnie     ponownie     technologii     ukazal     hackerem     oszibarack     douglas     dobrze     mihau     baascha     berlinie     siega