Going. | 52 Hertz Whale i Shallov i Order Of The Rainbow Girls - Klubokawiarnia Chmury

52 Hertz Whale i Shallov i Order Of The Rainbow Girls

20:00 | Niedziela, 30 września 2018
Klubokawiarnia Chmury

Koncert

15 zł

15 zł

~ Undertone Booking & U n i c o r n ~ p r e s e n t s ~

52 Hertz Whale (SK)
// post-hardcore / shoegaze / emo //

52 Hertz Whale to pochodzący z Bratysławy projekt, który przyjął imię najsmutniejszego mieszkańca oceanu – samotnego wieloryba, który jako jedyny wydaje dźwięki o tej częstotliwości.

52 Hertz Whale zadebiutował w 2015 roku EP-ką (s/t). W zeszłym roku zespół wydał swój pierwszy pełno grający album studyjny, zatytułowany „I’ve met a lot of people”. Od tego czasu smutny wieloryb zdążył już zagrać na wydarzeniach takiego kalibru jak Pohoda Festival, supportować takie grube ryby jak Algiers, The Underground Youth, Les Discrets, The Physics House Band, Soviet Soviet czy Acute Dose oraz zachwycić media swoimi szczerymi, pełnymi emocji setami.

Derek Robertson z Drowned in Sound tak pisze o występie 52 Hertz Whale na Sharpe Showcase Festival: „(…) zmiażdżyli wszystkich. To był najintensywniejszy, najsilniej rezonujący występ jaki zobaczyłem przez cały weekend festiwalu. (…) Z jednej strony cechuje ich niezwykła melodyjność i typowa dla post-rocka euforia, z drugiej jednak mają w sobie wchłaniającą wszystko moc, która w połączeniu ze spuszczonym ze smyczy szaleństwem tworzy niesamowity spektakl”
„(…) ich intensywność wbija w podłogę i nokautuje bez ostrzeżenia” – John Robb/Louder Than War (UK)

„52 Hertz Whale funkcjonuje na przecięciu post-rockowej epickości, introspektywnego shoegaze’u i cięższych porywów post punka” – Connor A./gigwise.com (UK)

„Tyle cierpienia jest w tych piosenkach” – Matjaž Manček/MENT Ljubljana

BC: https://52hertzwhale.bandcamp.com/

Shallov. (SK)
// post-hardcore / screamo / post-rock //

Shallov. to pochodzące z Bratysławy trio, które zadebiutowało w 2014 r. wydanym własnym sumptem albumem „NO PLACE FOR TWO”. W zeszłym roku ukazał się ich pierwszy studyjny album „Concrete & Glass”, zawierający cztery prawie 10-minutowe, dynamiczne i pełne kompozycyjnej dramaturgii, utwory.

Shallov. miało już okazję wystąpić na największym słowackim festiwalu – Pohoda oraz zagrać u boku takich bandów jak Birds in Row, Les Discretes, Viva Belgrado, No Omega, Loma Prieta, Joliette, Apocalipsis. Z każdym kolejnym livem brzmienie zespołu nabiera mocy, wciągając publiczność w ciepłą falę melancholijnej euforii, często doprowadzając do płaczu.

“Shallov. to świeże i autentyczne skrzyżowanie hardcore’u, screamo i marzycielskiego post-rocka z chwytającym za serce, momentami popowym songwritingiem, który pozostawi cię ze szklistymi oczami. Słowacy zasługują na propsy za swoje ogromne serca, które wkładają w rozdzierające emocjonalnie piosenki” (Svbterranean.net)

BC: https://shallov.bandcamp.com/

Order of the Rainbow Girls (WWA)
// pop noise sweet rock //

tax: 15 unicorns

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej