Going. | Bluesowa Barbórka - Sztygarka

Bluesowa Barbórka

18:00 | Sobota, 1 grudnia 2018

Sztygarka

Koncert

45/50 zł

45/50 zł

Sztygarka Bluesem stoi! Od wielu lat ucztujemy razem muzycznie w pierwszy grudniowy weekend. Nie może was zabraknąć i tym razem!
1 grudnia (czyli trzy dni przed faktyczną Barbórką, która na Śląsku jest obchodzona w dzień św. Barbary) zapraszamy na Bluesową Barbórkę!

Na scenie wystąpią:

Jimmy Thomas & Mark Olbrich Blues Eternity
Mieszkający od 33 lat w Wielkiej Brytanii MARK ''Bestia" OLBRICH (git. basowa) w swoim zespole skupił znakomitych muzyków. Obecny skład jego grupy to:
Jimmy Thomas (voc. - Louisiana, USA) - występował wcześniej z takimi gwiazdami jak Tina Turner, Lou Reed, Gary Moore, Otis Grand i Albert King, współpracował z The Rolling Stones i Johnem Lennonem. Był producentem zespołu Procol Harum w ich wczesnym okresie.
Laurie Garman - wiodący harmonijkarz Wielkiej Brytanii (rozpoczął karierę z Freddie Kingiem w USA w 1965 roku! Grał z Bobem Marley'em, Gerry'm Rafferty, The Yardbirds...)
Eddie Angel - gitarzysta uważany za jednego z czterech czołowych brytyjskich bluesowych wirtuozów tego instrumentu, grywał m.in. w zespole Ike'a Turnera.
Mark Olbrich - najbardziej odlotowy basista bluesowym na Ziemi według Zbyszka Hołdysa. Jego zespół Blues Eternity emanuje jego twórczą energią – i fani to potwierdzają. Mark gra na basie 4, 5 lub podczas niektórych występów 8 strunowym.
MARK OLBRICH BLUES ETERNITY to zespół jak żaden inny wierny złotej zasadzie B.B. Kinga: If you don’t have the blues you have a hole in your soul.

Możemy się więc spodziewać na koncercie nieprzeciętnych emocji i potężnej dawki energii.


WBand (CZ/SK)
Grupa istnieje od 2012 roku. Na jej czele stoi Walter Bartoš, wirtuoz bezprogowej, basowej gitary (a także były poseł do czeskiego parlamentu i aktualny wice-prezydent granicznego, czeskiego miasta Strażnice). Słowacki gitarzysta i śpiewak Palo Hrnčirík to jedna z najbardziej wyrazistych postaci słowackiej sceny bluesowej. Drugi gitarzysta, Walter Bartoš Jr. od najmłodszych lat rozwijający się i podpatrujący ojca dziś stanowi mocną podporę jego zespołu. Miroslav Mikeska zaś to perkusista o mocnym, swingującym obliczu.
Na repertuar grupy składają się kompozycje lidera i Palo Hrnčiríka a także ambitne tematy z repertuaru Richie Kotzena (Burn It Down), Matta Schofielda (Oakville Shuffle i Don’t Know What I´d Do) czy Joe Bonamassy (Lonesome Road Blues i If Heartaches Were Nickels).
Palo Hrnčirík - gitara, śpiew
Walter Bartoš - bas, śpiew
Walter Bartoš Jr. - gitara
Miroslav Mikeska – perkusja


Diapositive
Diapositive powstało w 2014 z inicjatywy gitarzysty Jakuba Pytka. Poruszający się na granicy bluesowego i rockowego brzmienia zespół w ciągu trzech lat działalności zagrał wiele koncertów a w lutym 2017 wydał pierwsze promowane singlem EP "On The Crossroads".
Skład:
Anna Kopeć – wokal
Piotr Nawrocki – gitara
Jakub Pytka – gitara, wokal
Paweł Szarnicki – bas
Grzegorz Fieber – perkusjaBilety w przedsprzedaży: 45 zł
W dniu koncertu: 50 zł
Dostępne w Recepcji Kompleksu Sztygarka tel. tel.: 32 249 59 92

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej