Going. | Nowa Zelandia ? między kiwi a oposami - Kino Luna

Nowa Zelandia ? między kiwi a oposami

18:00 | Czwartek, 6 listopada 2014

Kino Luna

Inne

15 zł

15 zł

Cykl slajdów podróżniczych In Mundo.

Każdy z pokazów to niezwykła fotograficzna opowieść o dalekich podróżach, fascynujących przygodach i emocjach. Wyświetlanym na dużym ekranie kinowym obrazom towarzyszy muzyka i autorski komentarz na żywo. Po prezentacji można także porozmawiać z każdym z autorów.

Ponoć tam gdzie kończy się świat zaczyna się Nowa Zelandia. Położone około 17000 km od Polski wyspy, słynące z niezwykłej przyrody i endemicznych zwierząt w powszechnym odczuciu uchodzą za raj na Ziemi.

Aotearoa , czyli Kraina długiej Białej Chmury jak swój kraj nazwali Maorysi co roku odwiedzana jest przez ponad 2,5mln cudzoziemców. To sukces ciężko wypracowany. Wystarczy uświadomić sobie, że Nowozelandczycy jako pierwsi na świecie już w 1901roku utworzyli ministerstwo turystyki.

Choć zabytków mają niewiele, to zieleni za to jest pod dostatkiem. Stąd wziął się reklamowy slogan ?New Zeland. 100% Pure Nature?. (Nowa Zelandia. 100% Czystej Natury).

Przyroda jest skarbem narodowym obsesyjnie chronionym przed skażeniem lub ?biologiczną inwazją". Przekona się o tym każdy, kto świadomie lub przez zapomnienie będzie próbował wwieść np. kanapkę z pomidorem lub nadgryzione jabłko.

Podczas pokazu zabierzemy Was na obie wyspy. Wspólnie podziwiać będziemy niezwykłe klifowe wybrzeża, lodowce, obszary geotermalne i fiordy. Wypłyniemy oglądać delfiny, powędrujemy do kolonii pingwinów, popłyniemy kajakami na spotkanie z uchatkami, w nowozelandzkim buszu ?zapolujemy? na kiwi a pośród górskich szczytów na papugę Kea.

Zatem witamy Was tradycyjnym hongi i zapraszamy na wizytę w Raju.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej