Going. | Paweł Kaczmarczyk Quartet & Dorota Miśkiewicz - Klub SPATiF

Paweł Kaczmarczyk Quartet & Dorota Miśkiewicz

20:00 | Środa, 24 października 2018
Klub SPATiF

Koncert

50 zł

50 zł

Z powodów zdrowotnych musimy niestety odwołać jeden ze środowych koncertów Pawła Kaczmarczyka i Doroty Miśkiewicz. Zamiast występów o 19:00 i 21:00, odbędzie się jeden: o 20:00. Paweł Kaczmarczyk jest niestety osłabiony i dwa koncerty byłyby zbyt dużym wysiłkiem. Osoby, które zakupiły bilety i którym pasuje nowa godzina, nie muszą nic robić. Bilety będą obowiązywać. Pozostałe osoby mogą dokonywać zwrotów przez Going. Przepraszamy za utrudnienia i do zobaczenia! (organizator koncertu)

!!!KONCERT ODBĘDZIĘ SIĘ O GODZINIE 20:00!!!

Zapraszamy na ostatni w tym roku koncert kwartetu Pawła Kaczmarczyka z materiałem z płyty „Vars & Kaper: DeconstructiON”. Zamykamy ten rozdział, ponieważ już 11 listopada światło dzienne ujrzy nowe wydawnictwo artysty – „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra”. Ostatni koncert wymaga wyjątkowej oprawy, dlatego też obok Pawła i jego zespołu na scenie zobaczymy także Dorotę Miśkiewicz.

O ALBUMIE:
Bronisław Kaper i Henryk Wars to Polacy, którzy współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Ich kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu produkcjach od lat 30. do 60 ubiegłego wieku. Choć jednak przyczynili się bezspornie do rozwoju amerykańskiego filmu, to w naszym kraju te nazwiska nie są szerzej znane. A to właśnie Bronisław Kaper jest pierwszym polskim laureatem Oscara za muzykę do filmu „Lili”, a Henryk Wars jest autorem takich przedwojennych przebojów, jak „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny drań” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”. Co więcej, Kaper stoi też za kompozycjami, które stały się jazzowymi standardami: „On Green Dolphin Street” rozsławił Miles Davis, a „Invitation” na swoim albumie umieścił John Coltrane.

Twórczość tych dwóch wielkich postaci postanowił przypomnieć i odmienić polski pianista jazzowy i kompozytor, Paweł Kaczmarczyk. Jak nazwa albumu wskazuje, oryginalne produkcje Warsa i Kapera poddał najpierw dekonstrukcji, by następnie złożyć je tak, jak by komponował własne utwory. Powstała tym samym odświeżająca mieszanka jazzowych improwizacji, słowiańskich melodii i atmosfery amerykańskiego kina sprzed lat. Świeżości nagraniu dodał także udział DJ-a, Mr. Krime’a, który przy pomocy gramofonów i instrumentów elektronicznych dodał płycie warstw niedostępnych dla trio jazzowego. Album odniósł duży sukces – zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym m.in. Mateusza Trójki Polskiego Radia.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej