Going. | Europejski Dzień Kina Artystycznego - Forum

Europejski Dzień Kina Artystycznego

12:15 | Niedziela, 14 października 2018
Forum

Film

12/14zł

12/14zł

14 października 2018 r. na całym kontynencie odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego/ European Art Cinema Day. Organizatorami wydarzenia w Europie jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Art-house’owych (CICAE), przy wsparciu Europa Cinemas, w Polsce Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych (działająca przy Filmotece Narodowej Instytucie Audiowizualnym). Polskie kina po raz czwarty mają zaszczyt być współorganizatorem tego przedsięwzięcia i z tej okazji nasze kino przygotowało dla swoich małych i dużych widzów wyjątkowy program złożony z europejskich filmów!

W programie:
14 października | kino Forum

godz. 12:15 Kino Dzieci: Kapitan Morten i Królowa Pająków reż. Kaspar Jancis, Henry Nicholson, Riho Unt, Estonia, Belgia, Irlandia, Wielka Brytania, 2018, 79′
film w polskiej wersji językowej, kategoria wiekowa: 6+
bilet: 12 zł

Kapitan Morten i Królowa Pająków to zaskakująca animacja o potędze dziecięcej wyobraźni, wytrwałości i nieograniczonej wierze w marzenia. 10-letni Morten pragnie być marynarzem tak jak jego tata. Niespodziewanie zostaje obsypany tajemniczym proszkiem, kurczy się do rozmiaru owada i staje się kapitanem swojej łodzi! Jednak żeglowanie to nie taka prosta sprawa… Szczególnie gdy nie jest się jedynym członkiem załogi. Jakim kapitanem okaże się chłopiec? Morten będzie musiał wykazać się nie lada odwagą, by znaleźć sposób na uratowanie statku przed zatonięciem, zawalczyć o przyjaciół i odkryć drogę powrotu do prawdziwego świata. Czeka go mnóstwo przygód i wyzwań, które udowodnią, że samodzielność i umiejętność brania steru w swoje ręce nie jest definiowana wiekiem, ale niepohamowaną wiarą w marzenia.

godz. 20:30
Przedpremierowy pokaz WINNI, reż. Gustav Möller, Dania 2018, thriller 85′
bilet 14 zł

Skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym.
Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od spanikowanej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna nie opuszczając pokoju rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie. W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk, łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

Do zobaczenia w kinie!

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  filmoww     starannie     publicznosci     akcji     prawdziwego     intuicji     znajduje     opuszczajac     cinemas     kierowcy     skandynawski     samodzielnosc     zawalczyc     jego     mysl     european     imprezowicze     kinie     taka     tomem     zalogi     marzenia     wiara     kazda     czlonkiem     odbedzie     polaczenia     tata     kiedy     droge     czwarty     proszkiem  
NULL