Going. | Jazz na BOK-u: The Beat Freaks - Forum

Jazz na BOK-u: The Beat Freaks

19:00 | Niedziela, 14 października 2018
Forum

Koncert

20/30zł

20/30zł

Znakomici muzycy jazzowi ze szczecińsko-duńskim rodowodem!

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Jazz na BOK-u:

The Beat Freaks

14 października 2018, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu) dostępne w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na https://bilety.bok.bialystok.pl/

The Beat Freaks
Grupa muzyczna sygnowana nazwiskami znakomitych muzyków jazzowych ze szczecińsko-duńskim rodowodem. Skandynawskiego charakteru muzyce nadaje bowiem fakt, iż połowa zespołu, swój muzyczny język rozwijała kształcąc się w prestiżowej akademii w Odense. Nie pozostało to bez wpływu na brzmienie zespołu oraz odważne podejście do formy.

Zespół założył w 2014 roku Michał Starkiewicz (gitara), który do współpracy zaprosił Tomka Licaka (saksofon tenorowy) i Pawła Grzesiuka (bas) oraz mieszkającego na stałe w Kopenhadze – Radka Wośko (perkusja). Po kilku sesjach powstał materiał, który został z zaprezentowany w Szczecinie w roku 2015 oraz w Christiania Jazz Club w Kopenhadze w lutym 2016 roku. Autorem większości kompozycji jest lider zespołu – Michał Starkiewicz. Oba koncerty zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, co zaowocowało trasą koncertową w Polsce oraz wejściem do studia. W marcu 2016 roku w Studio Soyuz w Łodzi zespół nagrał swój debiutancki album, który miał swoją premierę w październiku tegoż roku. Debiutancka płyta „Leon” ukazała się na rynku nakładem wydawnictwa Gateway Music z Danii. Album został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez muzyków.

Muzycy uciekają od utartych schematów jazzowych form proponując muzykę, która jest swoistą opowieścią. W ich muzyce znajdziemy inspiracje i zapożyczenia zarówno z muzyki słowiańskiej, ludowej, etnicznej czy wręcz rockowej. Jednocześnie muzyka zespołu pozostaje świeża nawiązując do brzmienia współczesnego jazzu. Znakiem szczególnym zespołu jest niecodzienne i otwarte podejście do formy utworu i aranżacji.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  jednoczesnie     tomka     kolejny     krytykow     dniu     studia     cieplo     etnicznej     szczegolnym     legionowa     wspolczesnego     pazdzierniku     album     stale     beat     szczecinie     jazzowych     2018     przyjete     trasa     opowiescia     pazdziernika     music     muzyce     swoj     brzmienia     forum     sygnowana     slowianskiej     2014     debiutancki     roku