Going. | Epica - Progresja

Symfoniczno-metalowej formacji Epica odwiedzi Polskę! Zespół przyjedzie do naszego kraju na dwa koncerty: 22 stycznia 2015 we Wrocławiu (Eter) i 23 stycznia w Warszawie (Progresja).

Holendrzy są częstym gościem w naszym kraju, a grupa ich oddanych fanów ciągle rośnie. Epica powstała w 2002 roku, kiedy to Mark Jansen opuścił zaspół After Forever i zaczął poszukiwania muzyków do bardziej symfonicznego projektu. Skład uzupełnił gitarzysta Ad Sluijter, basista Yves Huts, perkusita Jeroen Simons i klawiszowiec Coen Janssen. Za mikrofonem stanęła Helena Michaelsen z zespołu Trail of Tears, lecz szybko została zastąpiona przez nieznaną wtedy Simone Simons, dziewczynę Jansena. Debiutancki album Epiki, "The Phantom Agony" został nagrany w 2003 roku. Jeden z kawałków na płycie "Façade of Reality" został napisany około ataków 11 września i zawiera fragment przemowy Tony'ego Blaira. Trzeci album studyjny Epiki zatytułowany "Consign to Oblivion" inspirowany był kulturą majów oraz ich przepowiednią o apokalipsie. The "Classical Conspiracy", wydany w maju 2009 roku jest pierwszym prawdziwym albumem koncertowym zespołu. Został nagrany wraz z czterdziestoosobową orkiestrą i trzydziestoosobowym chórem i wydany przez Nuclear Blast.

Okazją do ponownej wizyty zespołu Epica jest promocja albumu "The Quantum Enigma", który ukazał się w Nuclear Blast z początkiem maja bieżącego roku. Gośćmi specjalnymi na tej trasie będą brytyjscy heavy metalowcy z Dragonforce, których najnowsza płyta "Maximum Overload" ukazała się 18 sierpnia.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej