Going. | California Breed - Progresja

California Breed, tegoroczni debiutanci wystąpią 22 listopada w warszawskiej Progresji.

California Breed to amerykańsko-brytyjska super-grupa grająca hard rock. Powstała w 2013 roku w Los Angeles z inicjatyw byłych członków Black Country Communion. W jej skład wchodzą perkusista Jason Bonham (syn słynnego pałkarza Led Zeppelin - Johna Bonhama) oraz basista i wokalista Glenn Hughes, znany ze współpracy m.in. z takimi tuzami jak Deep Purple czy Black Sabbath. Skład z polecenia Juliana Lennona (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa) uzupełnił gitarzysta Andrew Watt.

Debiutancki album zespołu ? ?California Breed? ? ukazał się w maju tego roku nakładem wytwórni muzycznej Frontiers Records. Przebojem wdarł się do podsumowań i zestawień najlepiej sprzedających się albumów zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych. Materiał zadebiutował na 78. miejscu zestawienia Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych sprzedając się w nakładzie 4 tys. egzemplarzy w przeciągu tygodnia od dnia premiery. Sami muzycy określają go jako ?prawdziwy rock?n?roll, na miarę naszych czasów?. W ramach promocji do pochodzącego z płyty utworu "The Way" został zrealizowany teledysk.

Jesienne koncerty będą pierwszymi występami California Breed w Europie. Zespół przyjedzie do nas po wspólnej trasie z AlterBridge w Stanach Zjednoczonych, a tournee zakończy na Wyspach Brytyjskich, gdzie zagra pięć razy jako support przed koncertami Slasha z Mylesem Kennedym i The Conspirators.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej