Going. | Sohn - Hybrydy

SOHN to przede wszystkim multiinstrumentalista i producent. Już pierwszy singiel (?The Wheel? z 2012 roku) przyniósł mu uznanie i zainteresowanie portali takich jak Pitchfork i The Fader. Dzięki debiutanckiemu albumowi ?Tremors?, który ukazał się nakładem legendarnej wytwórni 4AD, SOHN stał się jednym z najbardziej ekscytujących artystów sceny elektronicznej.

Sohn aka Christopher Taylor pochodzi z Wielkiej Brytanii, dokładnie z południowej części Londynu. Tam nauczył się grać na gitarze i pianinie. w 2012 roku przeniósł się do Austrii, Wiednia, gdzie obecnie mieszka i spędza większość czasu. Po wydaniu w 2012 roku "The Wheel EP" pod kierownictwem Aesop Label, związał się z 4AD.

Swój debiutancki album "Tremors" Sohn wydał 7 kwietnia 2014 roku razem z promującym go singlem "Artifice". Wcześniej Sohn związany był z formacją Trouble Over Tokio, jednak po czterech wydanych przez zespół albumach, Taylor rozwiązał projekt i zaczął działalność solową jako Sohn. W sierpniu 2010 roku wydał dwa pierwsze single - "Warnings" and "Oscillate" poprzez swoją stronę na Soundcloud. Miesiąc później zapowiedział wydanie swojej pierwszej epki pod londyńskim labelem Aesop.

Kawałki "The Wheel" i "Red Lines" zostały również udostępnione online zbierając przychylne recenzje krytyków. "The Wheel EP" została wydana 5 listopada 2012 roku zarówno w wersji cyfrowej jak i na vinylu. 19 kwietnia 2013 roku wytwórnia 4AD zapowiedziała podpisanie Sohn i jednocześnie wydała jego kawałek  "Bloodflows". Pitchfork Media określiły go jako "popis możliwości wokalnych i najbardziej przejmujący, najmocniejszy sukces do tej pory". GorillaVsBear napisali: "proste ale magnetyczne i niesamowicie efektowne video". Kawałek osiągnął pierwszą pozycję w zestawieniu Amazing Radio 12 maja. We wrześniu 2013 roku Sohn opublikował numer "Lessons", a także wydał limitowaną serię vinyli. Utwór zobrazowało wideo autorstwa Oliviera Groulxa.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej