Going. | Jazzpospolita - Cafe Kulturalna

20 października 2014 ukazał się czwarty album Jazzpospolitej pod tytułem ?Jazzpo!?. Zapraszamy na warszawską premierę płyty!

Wstęp: 20 zł (z rezerwacją) / 25 zł (bez rezerwacji)
Bilety można zarezerwować po dodaniu się do newslettera Cafe Kulturalna.

Po koncercie zostańcie na imprezę!
WOLNOŚĆ WYBORU // BADBITCHES grają WSZYSTKO.

Jazzpospolita, obecna na scenie od 2009 roku, stała się jednym z ciekawszych zjawisk muzycznych. Zespół w ciągu pięciu lat wydał trzy płyty i zagrał około 150 koncertów w Europie i Polsce. Działając w niezmienionym czteroosobowym składzie ? gitara, bas, klawisze, perkusja ? wypracował własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobył liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo ? jak często o grupie mówią fani ? stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych.

Prace nad ?Jazzpo!? trwały półtora roku. Muzycy Jazzpospolitej po powrocie z trasy Impulse zamknęli się na rok w swojej pracowni i w skupieniu przygotowali muzykę, która nawiązuje do poprzednich nagrań, ale jednocześnie jest odbiciem najnowszych inspiracji i z pewnością zaskoczy słuchaczy. W ten sposób powstało 11 oryginalnych kompozycji, które zostały zarejestrowane w ?na setkę? (bez najmniejszej edycji w postprodukcji). Miejscem nagrania było cieszące się renomą studio Tokarnia, a nad całością czuwał Jan Smoczyński.

?Jazzpo!? jest albumem dopracowanym w najdrobniejszych szczegółach: od cyzelowanych miesiącami kompozycji, niekończących się dywagacji nad użytymi brzmieniami, poprzez wybór instrumentów użytych podczas nagrania, aż po efektowną okładkę, na której ostateczny wygląd pracowało kilkanaście osób. Słuchacze otrzymają płytę która w pełni oddaje obecną formę i nietuzinkową tożsamość Jazzpospolitej.

Mecenat artystyczny nad płytą objął Związek Artystów Wykonawców STOART.

Stefan Nowakowski ? bas
Wojtek Oleksiak ? perkusja
Michał Przerwa-Tetmajer ? gitara
Michał Załęski ? klawisze

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej