Going. | Mazowsze Niepodległej - Centrum Kongresowe ICE Kraków

Mazowsze:
Pełna nazwa: Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie.
Należy do największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek, przyśpiewek i obyczajów. Z uwagi na ogromne bogactwo repertuarowe, „Mazowsze” powszechnie uznawane jest za zespół narodowy.
Dla tysięcy widzów na całym świecie koncerty „Mazowsza” były pierwszym kontaktem z polską kulturą. „Jeśli takie jest oblicze Polski, to niech żyje Polska!" („Gazette de Lausanne" - Szwajcaria). Dla licznie rozsianej po świecie Polonii były i są wzruszającą chwilą powrotu do kraju lat dziecinnych.
Jerzy Waldorff, wybitny krytyk muzyczny, nazwał „Mazowsze” perłą w koronie Rzeczypospolitej. To stwierdzenie najpełniej oddaje rangę i wartość Zespołu, który od ponad pół wieku porywa publiczność na całym świecie, pełniąc zaszczytną funkcję Ambasadora Polskiej Kultury. "Mazowsze" to 100. artystów, 8 ton bagażu, 1500 kostiumów i ponad 60 lat doświadczenia.
"Mazowsze" to muzyczne marzenie Tadeusza Sygietyńskiego (kompozytora i aranżera), które spełniło się dzięki artystycznej wizji Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej (aktorki filmowej i kabaretowej).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej