Going. | Esben and the Witch - Pogłos

Esben and the Witch

19:05 | Sobota, 9 marca 2019

Pogłos

Koncert

50 zł

50 zł

ESBEN AND THE WITCH (Season of Mist / Nostromo Records/UK)

Nazwa grupy ESBEN AND THE WITCH została zaczerpnięta od jednej z duńskich bajek. Nieprzypadkowo. Muzyka zespołu mogłaby posłużyć za ścieżkę dźwiękową do mrocznej historii. To mieszkanka cinematic post rocka, dream popu i post punka, z charakterystycznym damskim wokalem. Przywodzi na myśl dokonania m.in. Portishead, Chelsea Wolfe czy Bat For Lashes.
Trio przyjedzie do Warszawy promować swój nowy album "Nowhere".

Zespół powstał w Brighton w 2008 roku, a dwa lata później podpisał umowę z cenioną wytwórnią Matador. W 2011 roku grupa zadebiutowała albumem "Violet Cries", a dwa lata później ukazał się chwalony przez krytyków drugi krążek - "Wash the Sins Not Only the Face".

Trzeci studyjny album "A New Nature" wydany został już we własnym labelu i wyszedł spod producenckiej ręki Steve'a Albiniego (znany ze współpracy z PJ Harvey i Neurosis). Jest on świetnym potwierdzeniem muzycznego dojrzewania od czasu wydania singla "Marching Song" z 2010 roku. Płyta jest prosta i spontaniczna, ale jednocześnie pełna emocji i napięcia.
W 2016 roku zespół wydał swój ostatni jak do tej pory album „Older Terrors” wydany przez Season of Mist, a już niebawem ukaże się ich nowy 12-calowy twór pt.:"Nowhere"

Brytyjskie trio gościło już w Polsce supportując Sólstafir, a także występując na Asymmetry Festival oraz na klubowym koncercie w Poznaniu. Ich spektakularna muzyka ma w sobie obietnicę niezwykłego koncertu - tym razem będzie można się o tym przekonać na żywo 9 marca w Warszawie.

By The Spirits - forest folk, jak sam wykonawca określa swoją twórczość. Muzyka czerpiąca natchnienie z mrocznych leśnych ostępów Dolnego Śląska, jak i słonecznej magii bijącej z masywu Ślęży.

09.03.2019 (sobota)
Klub Pogłos
ul. Burakowska 12
start: 19:00

Patronat medialny koncertu: Undertone.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej