Going. | Patchlab Festival | Humachine: Bodyline | Borderline & Wraithmachine - Małopolski Ogród Sztuki

Patchlab Festival | Humachine: Bodyline | Borderline & Wraithmachine

20:00 | Czwartek, 25 października 2018
Małopolski Ogród Sztuki

Festiwal

25 zł

25 zł

2 performensy na człowieka i maszynę.


BODYLINE / BORDERLINE & Wraithmachine.
S.Hanschitz, L.Bitto, T.Schenk, M.E.Pichlkastner, R.Schumacher (AT)


Performans na maszynę i dwie osoby. Dwójka tancerzy jest śledzona, zmuszana do wykonywania robotycznych działań i kontrolowana przez algorytmy, które „wyciskają” dane z ich ciał i umysłów. Wyzwania nakładane przez sztuczną inteligencję są przytłaczające, a cały proceder doprowadza tancerzy na skraj wytrzymałości. Czy główni bohaterowie będą w stanie sprostać tym wymaganiom? Jak długo będą mogli prowadzić swój performans? „Bodyline/ Borderline” to pełen emocji spektakl o człowieku sterowanym przez równoległą, cyfrową rzeczywistość.
Partnerem projektu jest Austriackie Forum Kultury w Warszawie.


Wraithmachine
Datacode (IT)


Co by się stało, gdyby sztuczna inteligencja poczuła się nagle uwięziona wewnątrz własnego mechaniczno-elektronicznego ciała? I w ten sposób zyskała świadomość? „Wraithmachine” to cyberpunkowa opera opowiadająca o sztucznej inteligencji, która przeżywa załamanie nerwowe. Włoski muzyk i artysta o pseudonimie Datacode skupił się w swojej pracy na fenomenie błędu. Na poziomie muzycznym mamy więc zwarcia w instrumentach elektronicznych lub dźwięki generowane przy pomocy zmodyfikowanych, starych joysticków, telewizorów oraz cewek katodowych, które służą do przechwytywania pola magnetycznego. W warstwie wizualnej zaś „Wraithmachine” jest glitchowy – rozjechane obrazy przypominają ekran systemu komputerowego, który właśnie padł ofiarą hakerskiego ataku.
Ze względu na migający obraz, pokaz nie jest polecany dla widzów z epilepsją fotogenną.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  pola     atakuze     hakerskiego     padl     umyslow     sluza     projektu     przytlaczajace     generowane     komputerowego     poczula     kultury     dzialan     emocji     elektronicznych     ktory     zmuszana     warszawiewraithmachinedatacode     itco     przezywa     epilepsja     dzwieki     rzeczywistoscpartnerem     zwarcia     swojej     mogli     sterowanym     dwie     jest     wewnatrz     pomocy     opowiadajaca