Going. | Patchlab Festival | AV NOC - HEVRE +1

Patchlab Festival | AV NOC

20:00 | Piątek, 26 października 2018

HEVRE +1

Festiwal

20 zł

20 zł

4 performansy audiowizualne, 4 artystów, system projekcyjny 360 stopni z 10 projektorów.
Drony, natura, dźwięki kosmosu i szum pochodzący z Ziemi.


Aeyron
Mathieu Le Sourd aka Maotik (FR)
Aeyron to performans audiowizualny. Widz zanurza się w świecie, który jest monitorowany (podglądany i podsłuchiwany) przez latającego drona. Wyobraźmy sobie dwa ekrany: na jednym wyświetlana jest zwykła mapa z zaznaczonym punktem startowym, a na drugim jej poetycka, cyfrowa wersja. W zależności od położenia drona widzimy i słyszymy różne kształty i dźwięki. Oceany, góry, lasy i miasta zmieniają się w chmurę punktów. GPS przechwytuje również materiały dźwiękowe z określonych lokalizacji (m.in. fale radiowe) i buduje z nich swoją muzyczną ścieżkę.


Go Back to Hiding in the Shadows
Pandelis Diamantides (CY/NL)
Najnowszy performans audiowizualny cypryjskiego artysty Pandelisa Diamantidesa, znanego również jako Microseq. W swojej pracy Diamantides połączył ze sobą zdekonstruowane głosy ludzkie, dźwięki instrumentów, nagrania terenowe formacji skalnych, roślin, zwierząt i owadów, a także zdjęcia, filmy oraz przetworzone materiały wizualne zgromadzone wokół gór Troodos na Cyprze.


Comfort Zones
Bartłomiej Szlachcic, Paweł Galacki (PL)
Jak mówią o swoim projekcie artyści, „Comfort Zones” to „audiowizualny poemat dla analogowych marzycieli. Przestrzenna symbioza strumieni fotonów serfujących po częstotliwościach w neurochemicznym tańcu synaps. Artyści emitują myśli strumieniami organicznych powidoków i nastrojowych wibracji, które dynamicznie zmieniając stan skupienia nie pozwalają widzom oderwać oczu ani uszu. Zaślubiny szczerej ekspresji z troską o odbiorców.”


Signal:Ratio
ABDX (MX)
„Signal:Ratio” to czarno-biały performans audiowizualny. Generatywna opowieść inspirowana dźwiękami i sygnałami odbieranymi z przestrzeni kosmicznej oraz szumem pochodzącym z Ziemi. Performans prezentowany jest na systemie projekcyjnym 360 stopni zbudowanym z 10 projektorów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej