Going. | Patchlab Festival & Szpitalna 1 Present - Szpitalna 1

Patchlab Festival & Szpitalna 1 Present

22:00 | Sobota, 27 października 2018
Szpitalna 1

Festiwal

20 zł

20 zł

Kontynuujemy dobrą tradycję współpracy Szpitalnej 1 z festiwalem Patchlab Festival. Tym razem naszymi gośćmi będą Franklin De Costa i TASHA!

Tematem 7. edycji Festiwalu Patchlab są ARTBOTY, a sam festiwal odbywać się będzie w Krakowie w dniach 23-28 października 2018 r. Celem Patchlabu jest pochylenie się nad światem, zbadanie algorytmów i próba nawiązania kontaktu z twórczą sztuczną inteligencją. Wspólnie badać będziemy zaś dźwięki serwowane nam przez najlepszych reprezentantów niezależnej, tanecznej elektroniki.

Tej nocy wystąpią:
Franklin De Costa (Killekill/ Mothers Finest/ Berlin)
https://soundcloud.com/franklindecosta https://www.residentadvisor.net/dj/franklindecosta
Działający pod wieloma aliasami Franklin De Costa to berlińska legenda specjalizująca się w tanecznym, przecierającym szlaki housie i angażującym do cna techno. Działając zawsze na niekonwencjonalnych muzycznych terytoriach, jest dobrze znany w kręgach undergroundowych jako jeden z najbardziej konsekwentnych i innowacyjnych producentów DJ-ów. De Costa odpowiedziały jest za słynne Mothers Finest w berlińskim Griessmuehle, które skupiają się wokół najświeższych połamanych i bassowych muzycznych doniesień z Londynu i Bristolu.

TASHA (Neighborhood / London)
https://soundcloud.com/dj_tasha
Tasha to DJ-ka, producentka, promotorka i właścicielka londyńskiej wytwórni. Zyskała uznanie dzięki rezydenturze w Radar i radio Rinse FM. Grając TASHA łączy melodie płynące na sile londyńskiego basu oraz techno zakorzenionym w brzmieniu Berlina i Detroit. W 2016 roku Tasha założyła wytwórnię Neighborhood gdzie działa wraz z Randomerem, Cadansem, Kamikaze Space Program, Metristem i Forest Drive Westem.

RRRKRTA (Brutaż / Warszawa)
https://soundcloud.com/rrrkrta
RRRKRTA to polski DJ i promotor, jedna z kluczowych osób odpowiedzialnych za Brutaż, czołową polską imprezę i wytwórnię. Brutaż otrzymał w maju tytuł wytwórni miesiąca Resident Advisor. RRRKRTA jest także rezydentem Szpitalnej 1, znanym z angażujących oraz jednocześnie zaskakujących setów, a jego selekcja pozwala oderwać się od rzeczywistości i dać porwać muzyce na długo. Spodziewajcie się wszelkich form muzycznych zebranych w jedną spójną całość, spodziewajcie się niespodziewanego.

OLIVIA (Unsound / Radar / Kraków)
https://soundcloud.com/olivia-ungaro
Olivia to jedna z najbardziej utalentowanych DJek w Polsce. Obecna na scenie od ponad 14 lat, współzałożycielka projektu Radar, bookerka Szpitalnej 1 oraz rezydentka klubu i festiwalu Unsound. Słynie z świetnej, nietuzinkowej selekcji muzycznej. Jej sety nigdy nie są takie same i zawsze zaskakują dużą odwagą i oryginalnością w doborze numerów. Najlepiej odnajduje się w brzmieniach surowego i brudnego techno, industrialu, electro, acid house, ebm, wave, synth i italo.
Fascynuje ją stylistyka science fiction z lat 70 i związane z tymi czasami retro roboty, które kolekcjonuje oraz nieskończoność kosmosu i paranormalne zjawiska.

Druga sala:
Discomule (Unitrax / Kraków)
https://soundcloud.com/discomule
Discomule to DJ oraz producent z Krakowa znany ze swojej obszernej kolekcji winylowej i umiejętności utrzymywania tancerzy na parkiecie do wczesnych godzin porannych. Jego selekcja szerzy miłość do prostolinijnego disco i funku oraz wyszukanego i niebanalnego house’u. Jest częścią duetu Unitrax i jest rezydentem Szpitalnej 1.

Daniel Drumz (U Know Me Records / Kraków)
https://soundcloud.com/danieldrumz
Krakowski DJ / producent Daniel Drumz po raz pierwszy zyskał sławę jako nastoletni mistrz gramofonu, koncertując i nagrywając z polską legendą hip hopu Grammatik. Od tego czasu zagłębił się w futurystyczne, ciężkie brzmienia basu. Jego sety to praktyczne, pełne uduchowienia eksplorowanie futurystycznej elektroniki opartej na basie, zacierającej linie między niespokojnym a przyjemnym, brzydkim i pięknym, funky i ostrym.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej