Going. | Curly Heads - Basen

Zespół Curly Heads powstał w 2010 roku w Dąbrowie Górniczej ?z inicjatywy sześciu dobrych znajomych? ? jak sami o sobie mówią. Muzyka, którą tworzą, inspirowana jest twórczością takich zespołów jak Muse czy Arctic Monkeys. Wokalistą i autorem tekstów zespołu jest Dawid Podsiadło ? objawienie polskiej sceny muzycznej, zdobywca wielu nagród, w tym czterech Fryderyków.

Curly Heads znamy z jarocińskiej sceny ? w 2012 roku zespół wygrał konkurs Rytmy Młodych, dzięki czemu zagrał podczas Jarocin Festiwal 2013 na dużej scenie. Na jesień 2014 planowana jest premiera debiutanckiej płyty zespołu oraz ogólnopolska trasa koncertowa.
Dawid Podsiadło, wokalista Curly Heads podważa swoją osobą stereotyp że laureaci talent show są bez osobowości. Po wygranej w programie ?X Factor" wydał absolutnie autorską płytę ?Comfort and Happiness", która przyniosła mu przychylne recenzje krytyków oraz zachwyt fanów. Popularność potwierdzały tłumy fanów na koncertach. Nazwisko Podsiadły w jakimkolwiek projekcie działa jak magnes. Przyśpiesza sprzedaż biletów, wypełnia sale koncertowe i gwarantuje sukces muzyczny. Pomimo wielu pokus Dawid Podsiadło pozostał wierny sobie i własnym obietnicom. Jest związany z dwoma grupami: Curly Heads, z którą przygotowuję płytę, oraz Reaching for the Sun.

Muzyka Curly Heads jest zdecydowanie ostrzejsza od tej, jaką Podsiadło prezentuje solo. To głównie brudne, gitarowe brzmienie. W piosenkach znajdujemy odbicie fascynacji Kings of Leon, zwłaszcza w warstwie sekcji rytmicznej. W numerach Curly Heads Podsiadło pokazuje wokalny pazur. Są też odniesienia do bardziej tanecznych rytmów w stylu Franz Ferdinand. Utwór ?Till You Got Me" przywołuje na myśl The Arctic Monkeys.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej