Going. | Wielka Sztuka na Ekranie // Caravaggio – dusza i krew. - Kinoteatr Rialto

Wielka Sztuka na Ekranie // Caravaggio – dusza i krew.

18:00 | Sobota, 13 października 2018
Kinoteatr Rialto

Film

25 zł

25 zł

13 października (w sobotę, o 18:00) w cyklu Wielka Sztuka na Ekranie Rialta zapraszamy na pokaz "CARAVAGGIO - DUSZA I KREW" Jesusa Garcesa Lamberta!

"CARAVAGGIO - DUSZA I KREW" to poruszająca podróż przez życie, twórczość i udrękę Michelangela Merisiego (1571–1610), jednej z najbardziej kontrowersyjnych i tajemniczych postaci w historii sztuki. Caravaggio był artystą rewolucyjnym, a co za tym idzie, był nierozumiany i często nielubiany przez sobie współczesnych. Podróżował po całych Włoszech w poszukiwaniu fortuny (a może w poszukiwaniu samego siebie?), uciekając przed wrogami, których mnożył sobie po drodze. Mediolan, Florencja, Rzym, Neapol, Malta: pięć miast, piętnaście muzeów i czterdzieści najsłynniejszych dzieł sztuki w typowym dla artysty stylu. Zostały pokazane albo w miejscach, dla których zostały stworzone, albo w najważniejszych muzeach we Włoszech i na świecie.

Film opowiada historię dzieł Caravaggia poprzez dogłębne badania doskonale udokumentowanych przykładów twórczości, kładąc szczególny nacisk na jego życie, współgranie światła i cienia oraz charakterystyczny dla niego temat kontrastu i sprzeczności. Autorzy postawili na odnajdowanie osobistych doświadczeń genialnego artysty o niesfornym, ognistym temperamencie zarówno w jego najsłynniejszych dziełach, jak i w tych mniej znanych. Narracja rozwija się na dwóch poziomach: komentarz artystyczny i kompetentne opinie prof. Claudia Strinatiego, historyka sztuki i eksperta w sprawie twórczości Caravaggia, z udziałem prof. MinyGregori (prezes Fundacji Historii Sztuki Roberta Longhiego) i Rosselli Vodret (kuratorki wystawy "Dentro Caravaggio" w Palazzo Reale w Mediolanie). Ważne dla zrozumienia podejścia twórców do tytułowego bohatera są także inscenizowane scenki, które pomagają widzowi wejść w kontakt z umysłem artysty, kierującymi nim impulsami i jego najgłębszymi przeżyciami.

→ Zwiastun:
https://youtu.be/r3nifYolue4

→ Bilety:
www.filmowa.net/system.html?id=33696

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  rewolucyjnym     oraz     doswiadczen     przezyciami     uciekajac     reale     wejsc     temperamencie     scenki     albo     michelangela     stylu     muzeach     pomagaja     ktorych     caravaggia     miast     kontakt     rosselli     ekranie     czterdziesci     temat     opinie     merisiego     claudia     idzie     autorzy     genialnego     dzielach     udreke     biletywwwfilmowanetsystemhtmlid33696     drodze  
NULL