Going. | Świat i okolice – Dlaczego warto podróżować? - Centrum Kultury Dwór Artusa

Świat i okolice – Dlaczego warto podróżować?

18:30 | Środa, 21 listopada 2018
Centrum Kultury Dwór Artusa

Spotkanie

4 zł

4 zł

Dlaczego warto podróżować? Jeżeli jeszcze ktoś nie zna najlepszej odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem w ramach cyklu Świat i okolice.

Wraz z Piotrem Wnukiem ruszymy na wyprawę w odległe zakątki świata. Niektóre miejsca poznamy od zupełnie nowej strony. Majorka to nie tylko luksusowe kurorty z leżakami przy basenie. To także majestatyczny szlak Serra de Tramuntana, piękne gaje pomarańczowe i drzewa truskawkowe. Jeżeli ktoś marzy o podróży do zatoki Ha Long w Wietnamie, to będzie jedyna w swoim rodzaju okazja do odwiedzenia tego pięknego zakątku świata. Przespacerujemy się między tarasowymi polami ryżowymi niedaleko Sa Pa oraz zajrzymy do typowej wietnamskiej wsi. Dalej udamy się w podróż do Laosu i Birmy, a na koniec odwiedzimy m.in. Wyspy Kanaryjskie oraz Zieloną Wyspę La Palmy.

Te i wiele więcej miejsc będzie można zwiedzić podczas spotkania z podróżnikiem. Prelekcja będzie wypełniona ciekawostkami oraz pięknymi zdjęciami. Jeżeli zastanawiacie się, czy można podróżować transportem publicznym przez dwadzieścia godzin zamiast sześciu, to w trakcie spotkanie przekonacie się, że polskie drogi wcale nie są takie złe. Dodatkowo zostanie przedstawiony niezbędnik, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy mrówki przegryzają spód namiotu i najlepiej jak tego uniknąć.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy. Przemierza świat autostopem, transportem publicznym oraz na pieszo. Do tej pory odwiedził 40 krajów. Uwielbia schodzić z utartych szlaków. Szuka miejsc, które jeszcze pozostają niekomercyjne. W każdym odwiedzanym miejscu stara się poznawać lokalną społeczność oraz zajrzeć do ich codziennego życia.

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  podczas     ktos     zostanie     ryzowymi     niezbednik     drzewa     przedstawiony     kurorty     dlaczego     piotrem     wiecej     godzin     autostopem     miejsca     wyprawe     serra     pomaranczowe     wiele     kanaryjskie     wnukiem     pieszo     przekonacie     lokalna     zastanawiacie     ruszymy     niektore     pasjonat     przemierza     swoim     podrozowac     prelekcja     zapraszamy