Going. | Świat i okolice – Dlaczego warto podróżować? - Centrum Kultury Dwór Artusa

Świat i okolice – Dlaczego warto podróżować?

18:30 | Środa, 21 listopada 2018
Centrum Kultury Dwór Artusa

Spotkanie

4 zł

4 zł

Dlaczego warto podróżować? Jeżeli jeszcze ktoś nie zna najlepszej odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem w ramach cyklu Świat i okolice.

Wraz z Piotrem Wnukiem ruszymy na wyprawę w odległe zakątki świata. Niektóre miejsca poznamy od zupełnie nowej strony. Majorka to nie tylko luksusowe kurorty z leżakami przy basenie. To także majestatyczny szlak Serra de Tramuntana, piękne gaje pomarańczowe i drzewa truskawkowe. Jeżeli ktoś marzy o podróży do zatoki Ha Long w Wietnamie, to będzie jedyna w swoim rodzaju okazja do odwiedzenia tego pięknego zakątku świata. Przespacerujemy się między tarasowymi polami ryżowymi niedaleko Sa Pa oraz zajrzymy do typowej wietnamskiej wsi. Dalej udamy się w podróż do Laosu i Birmy, a na koniec odwiedzimy m.in. Wyspy Kanaryjskie oraz Zieloną Wyspę La Palmy.

Te i wiele więcej miejsc będzie można zwiedzić podczas spotkania z podróżnikiem. Prelekcja będzie wypełniona ciekawostkami oraz pięknymi zdjęciami. Jeżeli zastanawiacie się, czy można podróżować transportem publicznym przez dwadzieścia godzin zamiast sześciu, to w trakcie spotkanie przekonacie się, że polskie drogi wcale nie są takie złe. Dodatkowo zostanie przedstawiony niezbędnik, jak radzić sobie w sytuacji, kiedy mrówki przegryzają spód namiotu i najlepiej jak tego uniknąć.

Piotr Wnuk – pasjonat podróży w stylu wagabundy. Przemierza świat autostopem, transportem publicznym oraz na pieszo. Do tej pory odwiedził 40 krajów. Uwielbia schodzić z utartych szlaków. Szuka miejsc, które jeszcze pozostają niekomercyjne. W każdym odwiedzanym miejscu stara się poznawać lokalną społeczność oraz zajrzeć do ich codziennego życia.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej