Going. | GYRL - hipnotyczne techno w nieoczywistym tempie! - Jazz Club Hipnoza

GYRL - hipnotyczne techno w nieoczywistym tempie!

21:00 | Sobota, 10 listopada 2018
Jazz Club Hipnoza

Koncert

20 zł

20 zł

GYRL - hipnotyczne techno w nieoczywistym tempie!

Już 10 listopada w Jazz Club Hipnoza wystąpi intrygujący duet didżejów i producentów z Lipska. GYRL prezentują industrialne techno w rozbujanym, powolnym tempie przywodzącym na myśl hiphop. Gościom z Niemiec towarzyszyć będzie mocny polski skład - Piotr Bejnar, Yac oraz Michał Margański.

Od niedawna na festiwalach i w klubach w całej Europie coraz częściej można o wiele wolniejsze niż do tej pory sety w tempach oscylujących wokół 100 bpm. Pulsujący rytm uderza równie mocno co kiedyś, ale wolniejsze taktowanie sprzyja bardziej wyluzowanemu bujaniu i psychodelicznej atmosferze. Szamańskie downtempo zdobywa popularność głównie za sprawą takich artystów, jak np. Nicola Cruz i El Búho. Duet GYRL, który w przeddzień Święta Niepodległości zagra w Hipnozie, zamienił plemienno-folklorystyczne wątki z twórczości tych ostatnich na bardziej drapieżne i agresywne brzmienia industrialnego techno. Dzięki temu w ciągu kilku lat działalności Nikolas Noam i Garstique zdołali wyrobić sobie mocną markę w Niemczech i poza ich granicami. Nieoczywiste dla downtempo patenty łączą z żywiołowymi występami, jak np. podczas tegorocznej edycji festiwalu Melt. Zaprosiliśmy ich do Katowic, by zaprezentowali swą magię również w Polsce.

Towarzyszyć im będzie mocna reprezentacja polskiej sceny elektronicznej. Piotr Bejnar to jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci na krajowej scenie klubowej. Słynie z energetycznych występów live i właśnie takiego show możemy się po nim spodziewać w Katowicach. YAC to mistrz szumiącego dubu i dubtechno, zakochany w delayach i reverbach. Wraz z 77 współtworzy duet Normal Bias, w tym roku wydał także debiutancki album „PLDE in dub”. Michał Margański to didżej i dziennikarz znany m.in. z audycji Potrójne Pasmo Przenoszenia w Programie Trzecim Polskiego Radia.

W przeddzień Święta Niepodległości zapraszamy na długi seans muzycznej hipnozy!

Lineup:
20.00-22.00 Michal Marganski
22.00-00.00 Petr Yac 
00.00-03.00 GYRL 
03.00-05.00 Piotr Bejnar 


GYRL DE
Duet didżejów i producentów z Lipska prezentujący zbasowane, bujające downtempo. W ciągu kilku lat działalności Nikolas Noam i Garstique zdołali wyrobić sobie mocną markę w Niemczech i poza ich granicami. Brzmienie duetu obficie czerpie z industrialnego techno, zaskakując nieoczywistymi dla downtempo rozwiązaniami. GYRL wydawali nakładem takich wytwórni, jak Drossel i Heimlich. Unikalne sety GYRL można usłyszeć w całej Europie, byli także jednym z odkryć tegorocznej edycji festiwalu Melt.
https://www.facebook.com/GYRLmusic
https://soundcloud.com/gyrlz

PIOTR BEJNAR PL
Producent, live-performer, dj, dźwiękowiec, założyciel Otake Records i 2529 KM. Jedna z najbardziej ekscentrycznych postaci polskiej sceny klubowej. Pierwszą imprezę zagał w wieku 16 lat. Jako live performer eksperymentuje z różnorodnymi nowatorskimi technikami grania. Wiosną 2017 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana po prostu „Album”. Wystąpili na niej m.in. Krystyna Czubówna i Baasch. Piotr Bejnar nagrywa także pod pseudonimem N1KT.
https://www.facebook.com/piotrbejnarfanpage/
https://soundcloud.com/piotr_bejnar

YAC PL
Producent żyjący na pograniczu Polski i Niemiec. Wielbiciel muzycznej dekonstrukcji, miłośnik delayów i reverbów. Jeden z najbardziej uznanych rodzimych twórców głębokiej, nieoczywistej muzyki elektronicznej spod znaku szumu i dubu. Zaczynał od tworzenia dekonstrukcyjnych miksów opartych na fragmentach kilkuset utworów. Rozwijał później zaszumione brzmienie w serii solowych EP-ek oraz kooperacji pod szyldem Normal Bias. Ukoronowaniem jego dotychczasowej drogi jest tegoroczny album „PLDE in dub”.
https://www.facebook.com/yacmusik
https://soundcloud.com/yacmusik

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  psychodelicznej     httpswwwfacebookcomgyrlmusichttpssoundcloudcomgyrlzpiotr     mocny     czerpie     industrialne     przenoszenia     pierwsza     pograniczu     kilkuset     oscylujacych     piotr     hipnozie     zaprosilismy     mistrz     unikalne     krajowej     sceny     zagra     didzejow     energetycznych     marganski22000000     swieta     club     album     magie     ekscentrycznych     spod     powolnym     zatytulowana     didzej     delayow     pseudonimem