Going. | Gina Bobassi Live - DZiK

Gina Bobassi Live

20:00 | Czwartek, 6 listopada 2014

DZiK

Koncert

15 zł

15 zł

Gina Bobassi Live w Dziku.

Minimalistyczne, swobodne interpretacje standardów jazzowych, budzące skojarzenia z wczesnymi filmami Davida Lyncha i Jima Jarmuscha. Muzycy dbają o przestrzeń, świeżość i nieprzewidywalność w odkrywaniu na nowo kultowych utworów. Nie ma mowy o rutynie. Ich koncerty są pełne melodii, melancholii i pastiszu, ale też ogólnie odczuwalnej tajemniczości i niedopowiedzenia.

Gina Bobassi /Marta Kondraciuk/ - wokalistka, autorka audycji "Brunetka wieczorową porą" w radiojazz.fm, aktorka, filozof estetyk. Eksperymentuje z różnymi stylami wokalnymi. Standardy śpiewa przywołując energię Isabelli Rossellini z ?Blue Velvet?. Na scenie debiutowała śpiewając z Kazikiem Staszewskim piosenkę ?Łączmy się w pary, kochajmy się?, która ukazała się na płycie ?Salon Recreativo? zespołu Kult. Od lat pielęgnuje bliską zażyłość z poetyką snu Felliniego. Od niedawna pracuje nad muzyką do swoich tekstów. www.martakondraciuk.pl

Ksawery Wójciński - kontrabasista i kompozytor. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej, aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak:Charles Gayle,Uri Caine, Mikołaj Trzaska,Michael Zerang,Satoko Fuji,Nicolle Mitchell,Tim Sparks,Klaus Kugel ,Ken Vandermark.Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa.

Andre Frołow- kompozytor i aranżer, urodzony w Toruniu. Ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Swój styl gry określa jako przeciwieństwo akademizmu. Łączy jazz z wieloma gatunkami muzycznymi, w tym z elementami muzyki klasycznej.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej