Going. | Kaczmarczyk vs Paderewski & Polish Brass Quintet: Tatra - MDK w Radomsku

Kaczmarczyk vs Paderewski & Polish Brass Quintet: Tatra

18:00 | Poniedziałek, 12 listopada 2018
MDK w Radomsku

Koncert

30 zł

30 zł

Gorąco zapraszamy na koncert promujących szósty album uznanego pianisty i kompozytora jazzowego, Pawła Kaczmarczyka. Płyta „Kaczmarczyk vs Paderewski: Tatra” ukaże się w listopadzie, a występ w Radomsku odbędzie się zaledwie dzień po hucznej premierze w ICE Kraków Congress Centre. Widzowie obu tych koncertów będą więc pierwszymi w Polsce, którzy poznają ten materiał na żywo.

A będzie, co oglądać i czego słuchać, ponieważ na scenie Miejskiego Domu Kultury zobaczymy nie tylko Pawła Kaczmarczyka przy fortepianie, lecz także Michała Barańskiego (kontrabas), Tomka Torresa (perkusja), Wojciecha Długosza (syntezatory) oraz Polish Brass Quintet w składzie Jakub Waszczeniuk (trąbka), Ostap Popovych (trąbka), Henryk Kowalewicz (waltornia), Tomasz Hajda (puzon) i Krzysztof Mucha (tuba).

To jednak nie wszystko! Gościem specjalnym koncertu będzie absolutny magik instrumentów perkusyjnych, mieszkający na stałe w Nowym Jorku, Mino Cinelu. To dwukrotny zdobywca nagrody Grammy, który występował z takimi osobistościami, jak Miles Davis, Stevie Wonder, Herbie Hancock, Al Di Meola, Marcus Miller, Sting, Carlos Santana, Tracy Chapman, Peter Gabriel, Joe Cocker, Elton John i Patti Smith.

Więcej informacji o albumie i tworzących go artystach podamy już wkrótce. Godzina koncertu może ulec minimalnej zmianie.

PAWEŁ KACZMARCZYK:
Koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał pięć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.:- nominację do Fryderyka- sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”
- pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani- Mateusza Trójki Polskiego Radia
- Kulturalny Odlot Gazety Wyborczej

Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty.” – Paweł Kaczmarczyk.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej