Going. | SOLD OUT / Fujita&Jelinek / Midori Hirano - TR Warszawa

SOLD OUT / Fujita&Jelinek / Midori Hirano

20:00 | Czwartek, 6 grudnia 2018

TR Warszawa

Koncert

60 zł

60 zł

Midori Hirano (Japonia)
Midori Hirano jest pianistką, kompozytorką i producentką. Od dziecka gra na fortepianie, który stał się przedmiotem jej specjalizacji na uniwersytecie muzycznym. Jej kompozycje opierają się na połączeniu brzmienia instrumentów akustycznych, z eksperymentalną mieszanką nowoczesnych, cyfrowych dźwięków i subtelnie przetworzonymi nagraniami terenowymi.

Jan Jelinek & Masayoshi Fujita (Japonia, Niemcy)
Spotkanie japońskiego wibrafonisty z klasykiem niemieckiej elektroniki. Jelinek znany jest z minimalistycznych kompozycji, zaliczanych do nurtu microhouse czy glitch. Fujita to kompozytor i instrumentalista, który nieustannie eksperymentuje w poszukiwaniu nowego brzmienia. Ich wspólny projekt to zestawienie elektronicznych tekstur i głębokich, pełnych detali, subtelnych instrumentalnych improwizacji.

Koncert w ramach 2. Festiwalu Radio Azja

Festiwal Radio Azja, przedsięwzięcie dedykowane niszowej muzyce z Azji, zagości w Warszawie po raz drugi. Historia wydarzenia sięga jednak czterech lat wstecz, kiedy miało ono formę koncertowego cyklu. W sumie gościliśmy już trzynastu azjatyckich wykonawców. Przedstawiamy kolejnych ośmiu.

Podczas czterech festiwalowych dni będzie można usłyszeć radykalnie różne projekty muzyczne: od kontemplacyjnych, minimalistycznych kompozycji łączących brzmienie instrumentów akustycznych i subtelnej elektroniki, przez rytualne tańce, którym towarzyszy muzyka współczesna, melancholijno-wybuchowy jazz z Korei i japońskie “domowe melodie”, aż po przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą. Koncerty będą miały miejsce w TR Warszawa i klubie Pogłos. Każdego dnia wystąpi dwóch artystów.

Midori Hirano
https://www.youtube.com/watch?v=VeEvWenHyB4

Masayoshi Fujita i Jan Jelinek
https://www.youtube.com/watch?time_continue=333&v=Xm_yoTGQulE

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej