Going. | RSVP Bhangra / Indian Man - Pogłos

RSVP Bhangra / Indian Man

20:00 | Piątek, 7 grudnia 2018
Pogłos

Koncert

60 zł

60 zł

RSVP Bhangra (Indie/UK)
Pięcioosobowa formacja łączy tradycyjną ludową muzykę pendżabską z zachodnim, rockowym sznytem, tworząc wysokoenergetyczną, taneczną mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Podrasowane brzmieniem klasycznego, rockowego instrumentarium dźwięki przywodzą na myśl taneczne sceny z Bollywoodzkich filmów i  oczarowały już publiczność niejednego festiwalu muzycznego.

Indian Man (indie/UK)
Indian Man jako DJ serwuje miejską bhangrę w zarówno nowatorskim, jak i tradycyjnym wydaniu, przydając jej garażowego i hip-hopowego brzmienia. Bhangra to rodzaj muzyki i tańca pochodzący z Pendżabu, pierwotnie  wykonywany przez rolników podczas Waisakhi, pendżabskiego święta wiosny. Jej współczesna wersja to połączenie indyjskiego popu, elementów zachodniego rocka i muzyki tradycyjnej.

Koncert w ramach 2. Festiwalu Radio Azja

Festiwal Radio Azja, przedsięwzięcie dedykowane niszowej muzyce z Azji, zagości w Warszawie po raz drugi. Historia wydarzenia sięga jednak czterech lat wstecz, kiedy miało ono formę koncertowego cyklu. W sumie gościliśmy już trzynastu azjatyckich wykonawców. Przedstawiamy kolejnych ośmiu.

Podczas czterech festiwalowych dni będzie można usłyszeć radykalnie różne projekty muzyczne: od kontemplacyjnych, minimalistycznych kompozycji łączących brzmienie instrumentów akustycznych i subtelnej elektroniki, przez rytualne tańce, którym towarzyszy muzyka współczesna, melancholijno-wybuchowy jazz z Korei i japońskie “domowe melodie”, aż po przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą. Koncerty będą miały miejsce w TR Warszawa i klubie Pogłos. Każdego dnia wystąpi dwóch artystów.

RSVP BHANGRA
https://www.youtube.com/watch?v=BX298tS7m_8

Indian Man
https://www.youtube.com/watch?v=lcWI3ISYoa8

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej