Going. | Tenniscoats / Hyunjin Bek & Kimoki Saturnballad - TR Warszawa

Tenniscoats / Hyunjin Bek & Kimoki Saturnballad

19:00 | Sobota, 8 grudnia 2018
TR Warszawa

Koncert

60 zł

60 zł

Tenniscoats (Japonia)
Tenniscoats to japoński duet, który tworzą Saya i Takashi Ueno. Ich muzyka jest połączeniem folku, łagodnej psychodelii oraz sennego indie, sami artyści najchętniej określają swoje brzmienie mianem avant-popu.  “Tenisówki” to jeden z najbardziej hipsterskich zespołów na japońskiej scenie undergroundowej. Ich muzyka ujmuje prostotą, bezpretensjonalnością i szczerością.

Hyunjin Bek & Kimoki Saturnballad (Korea Pd)
Hyunjin Bek to artysta wszechstronny, aktywny w dziedzinie sztuk wizualnych, filmu, teatru, poezji i muzyki. Jego pierwszy projekt muzyczny - Uhuhboo, uważany za najbardziej ekscentryczną formację w Korei Południowej, gościł w Polsce w roku 2013 inicjując projekt Radio Azja. Obecnie artysta współpracuje z Kimoki Saturnballad, a jego zawodzący głos znajduje towarzystwo w melancholijnych dźwiękach gitary, kontrabasu i saksofonu.

Koncert w ramach 2. Festiwalu Radio Azja

Festiwal Radio Azja, przedsięwzięcie dedykowane niszowej muzyce z Azji, zagości w Warszawie po raz drugi. Historia wydarzenia sięga jednak czterech lat wstecz, kiedy miało ono formę koncertowego cyklu. W sumie gościliśmy już trzynastu azjatyckich wykonawców. Przedstawiamy kolejnych ośmiu.

Podczas czterech festiwalowych dni będzie można usłyszeć radykalnie różne projekty muzyczne: od kontemplacyjnych, minimalistycznych kompozycji łączących brzmienie instrumentów akustycznych i subtelnej elektroniki, przez rytualne tańce, którym towarzyszy muzyka współczesna, melancholijno-wybuchowy jazz z Korei i japońskie “domowe melodie”, aż po przetworzony zestaw nagrań terenowych i taneczny, wysokooktanowy wieczór z indyjską bhangrą. Koncerty będą miały miejsce w TR Warszawa i klubie Pogłos. Każdego dnia wystąpi dwóch artystów.

Tenniscoats
https://www.youtube.com/watch?v=tVZBDoitcRo&list=RDtVZBDoitcRo&t=6

Hyunjin Bek
https://www.youtube.com/watch?v=8MZWxtlIPUk

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej