Going. | Koncert w Ciemności - Centrum Kultury Dwór Artusa

Koncert w Ciemności to unikatowe wydarzenie, które już w grudniu zagości w Dworze Artusa. Muzykę słyszymy, czujemy oraz widzimy. A co by się stało, jakbyśmy wyłączyli zmysł widzenia i zaczęli polegać tylko na zmyśle słuchu, który całkowicie oddałby się muzyce? Wówczas w ludzkim ciele rozszalałaby się cała feeria nieznanych, muzycznych doznań, które trzeba przeżyć na własnej skórze.
Koncert w ciemności to wyjątkowy projekt muzyczny, który proponuje nową estetykę słuchania. To barwność dźwięków i niezwykła sztuka improwizacji artystycznej. Każdy spektakl oparty jest na jednej idei, ale nigdy nie jest identyczny. Dzięki temu słuchacze mogą doświadczyć zupełnie nowych doznań.
Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest ARTur – Artur Sychowski. Jest jednym z najbardziej utalentowanych i poszukiwanych pianistów młodej generacji. Jednakże nie chodzi z głową w chmurach, ale wykorzystuje wszechświat, jako inspiracje do pracy twórczej. Występował na wielu scenach m.in. w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Włoszech, a także w rodzimej Polsce.

"Moja sztuka jest dla ludzi, nie dla mnie i pragnę ją w taki sposób transformować. Od moich pierwszych kroków w wielkim świecie muzyki, zdarzyło się wiele magicznych rzeczy. Zawsze marzę o połączeniu różnorodnych form sztuki, aby być ponad czasem i poza erą. Reakcja słuchaczy i wiele pozytywnych od nich opinii daje mi pewność, że potrafię w wyjątkowy sposób połączyć serce i umysł tworząc rzeczy; poza czasem i przestrzenią, osiągając wszystko to, czego chce".
Artur Sychowski

Pobierz Going. i miej miejski kalendarz zawsze pod ręką.
więcej
  scenach     widzenia     wielu     polscemoja     tylko     inspiracje     doznan     improwizacji     calkowicie     ciele     poza     trzeba     zjednoczonych     przestrzenia     doznanpomyslodawca     ktore     przedsiewziecia     wszystko     zupelnie     oparty     swiecie     jest     pianistow     chceartur     mnie     nigdy     artusa     wszechswiat     proponuje     pierwszych     polaczyc     estetyke