Going. | Koncert w Ciemności - Centrum Kultury Dwór Artusa

Koncert w Ciemności to unikatowe wydarzenie, które już w grudniu zagości w Dworze Artusa. Muzykę słyszymy, czujemy oraz widzimy. A co by się stało, jakbyśmy wyłączyli zmysł widzenia i zaczęli polegać tylko na zmyśle słuchu, który całkowicie oddałby się muzyce? Wówczas w ludzkim ciele rozszalałaby się cała feeria nieznanych, muzycznych doznań, które trzeba przeżyć na własnej skórze.
Koncert w ciemności to wyjątkowy projekt muzyczny, który proponuje nową estetykę słuchania. To barwność dźwięków i niezwykła sztuka improwizacji artystycznej. Każdy spektakl oparty jest na jednej idei, ale nigdy nie jest identyczny. Dzięki temu słuchacze mogą doświadczyć zupełnie nowych doznań.
Pomysłodawcą całego przedsięwzięcia jest ARTur – Artur Sychowski. Jest jednym z najbardziej utalentowanych i poszukiwanych pianistów młodej generacji. Jednakże nie chodzi z głową w chmurach, ale wykorzystuje wszechświat, jako inspiracje do pracy twórczej. Występował na wielu scenach m.in. w USA, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii, Włoszech, a także w rodzimej Polsce.

"Moja sztuka jest dla ludzi, nie dla mnie i pragnę ją w taki sposób transformować. Od moich pierwszych kroków w wielkim świecie muzyki, zdarzyło się wiele magicznych rzeczy. Zawsze marzę o połączeniu różnorodnych form sztuki, aby być ponad czasem i poza erą. Reakcja słuchaczy i wiele pozytywnych od nich opinii daje mi pewność, że potrafię w wyjątkowy sposób połączyć serce i umysł tworząc rzeczy; poza czasem i przestrzenią, osiągając wszystko to, czego chce".
Artur Sychowski

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej