Going. | Ólafur Arnalds - Torwar

Ólafur Arnalds

20:00 | Czwartek, 21 lutego 2019

Torwar

Koncert

140 zł

140 zł

Islandzki kompozytor Ólafur Arnalds pojawi się w lutym na dwóch koncertach w Polsce. Laureat brytyjskiej nagrody filmowej BAFTA, twórca ścieżek dźwiękowych do rozpoznawalnych filmów i seriali oraz niezwykle wszechstronny twórca zagra 21 lutego na Torwarze i dzień później w poznańskiej Sali Ziemi.

Pianista zagra w Warszawie z akompaniamentem kwartetu smyczkowego, perkusisty i dwóch fortepianów. Ponadprzeciętnie uzdolniony artysta zagości u nas w ramach światowego tournée promującego najnowszą płytę Arnaldsa „re:member".

Solowa twórczość Islandczyka charakteryzuje się umiejętnym połączeniem fortepianu i sekcji smyczkowych, doprawionych szczyptą elektroniki. To fascynująca fuzja klasyki, filmowego napięcia i skandynawskiego ducha.

Ólafur Arnalds zadebiutował w 2007 roku albumem Eulogy for Evolution, wydanym w wytwórni Erased Tapes Records, z którą jest związany aż do dziś. Pierwsze solidne wydawnictwa pozwoliły mu na wyruszenie w trasę ze znanym zespołem Sigur Rós. Swoją pozycję w muzycznej branży umocnił kolejnymi albumami ...And They Have Escaped the Weight of Darkness i For Now I Am Winter. Jest również odpowiedzialny za soundtracki do Gimme Shelter z Vanessą Hudgens i Brendanem Fraserem czy Another Happy Day Sama Levinsona. Arnalds został uhonorowany nagrodą BAFTA za przejmującą muzykę do brytyjskiego kryminalnego serialu Broadchurch.

Islandzki muzyk udziela się również w innych projektach. W 2015 roku wspólnie ze skrzypaczką nagrał album The Chopin Project, będący hołdem dla wybitnego pianisty. Od 2014 aktywnie działa z Janusem Rasmussenem w elektronicznym duecie Kiasmos. Z Nilsem Frahmem nagrał kilka płyt, będących doskonałym połączeniem neoklasyki i pulsującej muzyki elektronicznej.

W Polsce Arnaldsowi grającemu na pianinie i instrumentach elektronicznych towarzyszyć będzie kwartet smyczkowy oraz perkusista. Ciekawostką na scenie będą też dwa samogrające, pół-generatywne fortepiany, skonfigurowane z instrumentem Ólafura.

Bilety na koncert na Torwarze dostępne są m.in. w Going.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej